Bakan Elvan’dan ‘deprem vergisi’ açıklaması: “Projeler için ödenek tahsis edilmekte” |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Bakan Elvan’dan ‘deprem vergisi’ açıklaması: “Projeler için ödenek tahsis edilmekte”
Share 7 Nisan 2021

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun 2002-2020 yılları arasında deprem vergilerinin nereye kullanıldığına ilişkin sorusuna tek cümlelik yanıt verdi. Elvan, “Belirli gelirler karşılığı olarak belirli harcama kalemleri veya projeler için ödenek tahsis edilmekte, Hazine birliği kapsamında tüm gelir halkımıza hizmet için yapılan tüm giderlerin karşılanması amacıyla kullanılmaktadır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, deprem vergilerinin nereye kullanıldığıyla ilgili olarak “Belirli gelirler karşılığı olarak belirli harcama kalemleri veya projeler için ödenek tahsis edilmekte” açıklamasını yaptı.

 

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a 2002-2020 yılları arasında deprem vergilerinin nereye kullanıldığını sordu.

 

 

 

Tanrıkulu’nun TBMM’ye verdiği bu soru önergesine Bakan Elvan tek sayfalık yanıt verdi.

 

 

Konuyla ilgili mevzuatı iki paragrafta anlatan Bakan Elvan, önergeye tek cümlelik şu yanıtı verdi:

 

 

 

“Belirli gelirler karşılığı olarak belirli harcama kalemleri veya projeler için ödenek tahsis edilmekte, Hazine birliği kapsamında tüm gelir halkımıza hizmet için yapılan tüm giderlerin karşılanması amacıyla kullanılmaktadır.”

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org