YÜKSELTİLMİŞ EV |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
YÜKSELTİLMİŞ EV
Share 25 Mart 2021

Tasarım: Venta ArQuitetos

 

Bu sığınak Henrique Cunha evi ile aynı arazide yer almaktadır. Toprak işlerini en aza indirmek ve topraktaki nemi önlemek için, barınak, üstüne çok hafif bir çerçeve oluşturan iki T-şekilli beton yapı üzerine yükseltilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balkonlarda prefabrike beton plakalar ve evin içindeki yapısal kontrplak kutular kullanarak, yükseltilmiş yapılarda zemin inşa etmenin farklı yollarını denemeyi denedik.

 

 

 

V şeklindeki çatı yapısı, evin merkezi boyunca yanlamasına uzanan ve bir dizi düz çubuk kirişi destekleyen bir I-kirişten oluşur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey ve güney cam cepheler, doğal bitki örtüsüyle kaplı doğal bir araziye açılır ve ortamı yeşile doğru genişletir. Yağmuru duyabilirsiniz. Dağın arkasında yükselen güneşi görebilirsiniz. Rüzgarı hissedebilirsiniz. Aysız karanlık gecelerde uyuyabilirsiniz. Zaman geçiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:

Mimarlar: Venta Arquitetos

Yer: PETRÓPOLIS, BREZİLYA

Alan: 60 m²

Proje Yılı: 2017

Fotoğraflar: Federico Cairoli

Üreticiler: AutoDesk, Sika, Lafarge Holcim, Amanco, Aços mil, Fabrimar, Gerdau, Tigre

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 

1 Yorum
  1. Doğayla kurulan başka türlü bir ilişki. Tabi yoğunluk bu kadar az olunca duruyor. Bunlardan yan yana site yapsan durum farklı olur.

    Zeynep Yıldırım | 27 Mart 2021


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org