Mary Potter Akademisi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Mary Potter Akademisi
Share 22 Mart 2021

Tasarım: Evoke Studio Architecture

 

 

“Bu, bir yer duygusunu güçlendirmek ve yeni bir kültür merkezi yaratmak için birkaç müdahale ekleyerek dönüşüm potansiyeli olan çok kompakt bir proje.” —Juror Daimian Hines, AIA, kurucu, Hines Architecture + Design

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1888’den 1970’lerin başına kadar, Mary Potter Akademisi Oxford, N.C.’de Siyah liderlerin erken gelişimini besleyen bir yatılı okuldu. Şimdi, N.C. merkezli Evoke Studio Architecture, Durham, akademinin şehir merkezinin tarihi bölgesinde kalan binalarını yerel topluma hizmet edebilecek ve kampüsün hizmet mirasını geleceğe taşıyabilecek esnek programlanmış alanlardan oluşan bir kompleks olarak yeniden tasarlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mary Potter Akademisi eskiden Oxford şehir merkezindeki en büyük arazi sahiplerinden biriydi, ancak binalarından sadece üçü kaldı: kurucunun konutu, 2004’ten beri bir müze; 1990’lardan beri boş olan 940 metrekarelik tuğla ve ahşap çerçeveli endüstriyel sanatlar binası; ve benzer şekilde ölçeklendirilmiş bir gymnasium yapısı. Endüstriyel sanatlar ve spor salonu yapıları başlangıçta öğrenciler tarafından inşa edildi, bu nedenle tasarımcılar için yeni müdahalelerin bu binaların içerdiği zanaat odaklı mirası onurlandırması önemliydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evoke Studio Architecture’ın yenileme teklifi, endüstriyel sanatlar binasını çeşitli toplantı odaları, galeri alanı ve ofislerle iki katlı bir konferans merkezine dönüştürüyor. Tek katlı spor salonu, restore edilmiş kafes kirişlerinin altında çok amaçlı bir alanla bir kültür merkezi haline geliyor. Tasarım ortak bir mimari müdahale dilini kullanır, dikkatlice hazırlanmış kanopiler ve ahşap ekleri olan koyu gri alüminyum kompozit paneller ve mevcut tuğla duvar zarflarına bitişik cam içeren eklemeler ekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dirsekli kanopiler, kompleksin ziyaretçilerini ağırlamak için yeni bir giriş ve geniş bir cam giriş barındıracak. İç mekanların basit ahşap, cam, alçıpan ve terrazzo paleti, açığa çıkan orijinal duvar duvarlarının ve ahşap kafes kirişlerin yeni aktiviteler için eski dolu bir çerçeve sağlamasına olanak tanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeniden düzenlenmiş binalar arasında, bir açık hava pavyonu, Oxford Çiftçi Pazarı için eskiyen ahşap çerçeveli bir yapının yerini alacak. Yeniden tasarlanan pazarı oluşturan yeni bir çelik ve ahşap kanopi, sahadaki ek dış müdahalelerle ilgilidir.

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

Proje: Mary Potter Okul Mağazası Restorasyonu

Yer: Oxford, N.C.

Müşteri: The National Mary Potter Club

Tasarım Mimarı: Evoke Studio | Mimarlık, Durham, N.C. · Teri Canada, AIA (yönetici müdür); Billy Askey, AIA, Edwin Harris, AIA (tasarım sorumluları); Parker Yingling, Doç. AIA (tasarımcı)

Yapısal Mühendisi: MMSA

MEP / İnşaat Mühendisi: Dewberry

Boyut: 940  metre kare

Maliyet: 3,5 milyon dolar

 

 

 

Kaynak : www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org