LONDRA’DA İÇİ BOŞ DAĞ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
LONDRA’DA İÇİ BOŞ DAĞ…
Share 17 Şubat 2021

Tasarım: MRDV

MVRDV, bu yılın Temmuz ayından itibaren bölgeye yeni bir cazibe çekmek için Londra’daki Marble Arch’ın yanında yer alacak içi boş bir geçici enstalasyonun tasarımını ortaya çıkardı.

 

Marble Arch Hill olarak adlandırılan kurulum, içi boş bir dağ olarak tasarlanmış ve bir iskele yapısıyla inşa edilmiştir, MVRDV’nin belirttiği gibi, Marble Arch Hill “Oxford Street ile Hyde Park arasındaki bağlantıyı yeniden tanımlarken ziyaretçilere parkın nadir manzaralarını sunacak ve Mermer Kemer.”

 

 

 

 

 

 

MVRDV, Avrupa’nın en işlek alışveriş caddesine daha fazla ziyaretçi çekme fikrini geliştiriyor, Oxford Caddesi, Covid-19 önlemlerinden etkilenen caddelerden biri olmuştur.

 

 

 

MVRDV, “Sokağın alanlarını çeşitlendirmek için planlar yapılıyor, ancak bu değişiklikler birkaç yıl alacak” dedi.

 

 

 

 

Firma, “Kısa vadede, Londra pandeminin dayattığı koşullardan ortaya çıkabileceğinden, bölgeye yeniden ilgi uyandırmak için geçici bir kurulum kullanmaya çalıştı.”

 

 

 

Tasarım şeması için MVRDV, sitenin geçmişinden ilham alır. “Marble Arch bir zamanlar Hyde Park’ın köşesini işaret ediyordu, ancak 1960’larda kemeri parkın geri kalanından kopuk bir trafik adasına dönüştüren yeni yollar eklendi,” diye devam etti stüdyo.

 

 

 

MVRDV’nin tasarımı, park benzeri çim ve ağaçlardan oluşan bir peyzaja sahiptir ve Hyde Park’ın yeniden oluşturulmuş bu köşesini “kaldırır”. Dağlık tasarım, ziyaretçilere Oxford Caddesi ve parka genel bir bakış ve Marble Arch’ın kendisine yeni bir bakış açısı sağlayan 25 metre yüksekliğinde muhteşem bir bakış açısı sunacak.

 

 

 

 

MVRDV’nin kurucu ortağı Winy Maas, “Bu proje, Londra’da oldukça tanınan bir konuma itici güç vermek için harika bir fırsat” dedi.

 

 

“Burası çelişkilerle dolu bir yer ve tasarımımız bunu vurguluyor. Bu peyzaj unsurunu ekleyerek, Mermer Kemerin kentsel yerleşim planına bir yorum yapıyoruz ve sitenin geçmişine bakarak bölgenin geleceği hakkında bir yorum yapıyoruz. ”

 

 

 

“Parkı büyütüyoruz ve köşeden kaldırıyoruz. Marble Arch Hill, Oxford Street ile park arasındaki bağı Marble Arch ile güçlendiriyor. Bu geçici ekleme, şehre 1960’ların hatalarını gidermek ve bu bağlantıyı onarmak için ilham verebilir mi? , ” diye Maas devam etti.

 

 

 

 

 

Kaynak: WA


Yorum yazmak için


  İBB Genel Sekreter Yardımcısı Polat, tarihi Divanhane Karakolu binasının yıkılmasına tepki gösterdi İstanbul’un önemli bir tarihi mirası, Koruma Kurulu onaylı yol genişletme çalışması nedeniyle yok oluyor. Kasımpaşa’da bulunan ve Sultan Abdulaziz dönemine ait yapı olan Divanhane Eski Karakolu’nun yıkım kararı tüm çabalara rağmen engellenemedi.   İstanbul Kasımpaşa’daki Sultan Abdulaziz’in yaptırdığı tarihi Divanhane Karakolu binasının […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org