Kok Binası Restorasyonu |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kok Binası Restorasyonu
Share 18 Şubat 2021

Tasarım: Alpha Associates, Inc.

Deckers Creek Rail-Trail üzerindeki Masontown Trailhead, patikanın yukarısındaki yamaçta bulunan 1907 Elkins Kömür ve Kok Binasında tuvaletler içerir.

2011 yılında Romanesk tarzı kesme taş bina, Batı Virginia Koruma İttifakı tarafından WV Tehlike Altındaki Mülkiyet listesinde yer aldı. Bina kesme taştan olup kemerli pencerelere sahiptir. Topluluk ortaklıkları ve uzun bir para toplama kampanyası bu fikri gerçeğe dönüştürdü ve 19,5 millik demiryolu yolu için ilk umumi tuvalet tesisini sağladı.

 

 

 

 

 

 

Tuvaletlere ek olarak, iki park yeri, içme çeşmesi, bisiklet tamir istasyonu, otomatlar, yaya / bisiklet köprüsü, hava barınağı ve yol bulma işaretleri bulunmaktadır.

 

 

 

Masontown Trailhead Facility projesi, kısmen, Batı Virginia Taşımacılık Departmanı, Karayolları Bölümü tarafından yönetilen Federal Karayolu İdaresinin Eğlence Parkurları Programından alınan bir hibe ile finanse edilmektedir.

 

 

 

Restorasyon öncesi

 

 

Preston County’deki Masontown Şehri, bina ve mülkün sahibidir ve onu tuvalet ve mini park olarak kullanmak üzere Preston County Parklar ve Rekreasyon Komisyonu’na (PCPARC) kiraladı. PCPARC şu anda tesisin bakımını yapıyor.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


  İBB Genel Sekreter Yardımcısı Polat, tarihi Divanhane Karakolu binasının yıkılmasına tepki gösterdi İstanbul’un önemli bir tarihi mirası, Koruma Kurulu onaylı yol genişletme çalışması nedeniyle yok oluyor. Kasımpaşa’da bulunan ve Sultan Abdulaziz dönemine ait yapı olan Divanhane Eski Karakolu’nun yıkım kararı tüm çabalara rağmen engellenemedi.   İstanbul Kasımpaşa’daki Sultan Abdulaziz’in yaptırdığı tarihi Divanhane Karakolu binasının […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org