ALİ ÖZERK’İ KAYBETTİK… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
ALİ ÖZERK’İ KAYBETTİK…
Share 3 Ocak 2021

Başarılı projelere imza atan M. Ali Özerk, son olarak Balıkesir Mimarlar Odası’nın Mimar Sinan’ın ölümünün 432.yılında düzenlediği “Evde Mimar Sinan’la Karantina Günleri” konulu eskiz yarışmasında ödül kazanmıştı.

Balıkesir Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan, Lions Kulüp Başkanlığı ve Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Özerk,  Balıkesir Kent Konseyi’nde de Yürütme Kurulu üyesiydi.

Evli ve iki çocuk babası Özerk’in cenazesinin 4 Ocak pazartesi günü saat 11.30’da evinin önünde helallik alındıktan sonra öğle namazınının ardından Başçeşme Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi.

 

MİMARLAR ODASINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

 

Mimarlar Odası’nda uzun yıllar mimarlık mesleğinin farklı alanlarına önemli katkılarda bulunan, 2014-2020 yılları arasında Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten 21530 Sicil No.lu üyemiz Mehmet Ali Özerk 3 Ocak 2021 tarihinde vefat etmiştir.
Değerli meslektaşımız, çalışma arkadaşımız Mehmet Ali Özerk’i saygı ve sevgiyle anıyor; ailesine, meslektaşlarına ve Mimarlar Odası camiasına başsağlığı diliyoruz.
ÖZGEÇMİŞ
1959 yılında Balıkesir’de doğdu. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi ve Mimar unvanını aldı, aynı yıl Mimarlar Odası üyesi oldu.
Uzun yıllar serbest mimar olarak çalışan Mehmet Ali Özerk, Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulunda yönetici olarak görev almanın yanı sıra; sağlıklı ve nitelikli bir kentleşme, planlama ve mimarlık, mesleki uygulama, müelliflik ve telif hakları, mesleki denetim alanlarında pek çok çalışma yürütmüş, Mesleki Uygulama Ve Denetim Komitesi; Kentleşme, Planlama, Mimarlık ve Afet Komitesi ve MD-ÇED Danışma Kurulu Çalışma Grubu çalışmalarına destek vermiştir.
Değerli meslektaşımız ve çalışma arkadaşımızın Odamıza ve mimarlık camiasına yaptığı katkılarını, saygı ve özlemle anıyor; ailesine, meslektaşlarına, tüm yakınlarına ve Mimarlar Odası camiasına başsağlığı diliyoruz.
2 Yorum
  1. Sevgili arkadaşım, aynı üniversitede, aynı sınıfta okuduk seninle. Çok zamansız oldu. Işıklar içinde ol.

    Hasan Kıvırcık | 3 Ocak 2021

  2. Büyük kayıp, değerli bir mimarı ve aktivisti yitirdik. Sevenlerinin ve mimarlık ailesinin başı sağolsun.

    derya kuloğlu | 4 Ocak 2021


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org