Snezka Posta Ofisi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Snezka Posta Ofisi
Share 11 Kasım 2020

Tasarım: Huť Architektury Martin Rajniš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir ev inşa etmek için Mt. Sněžka ‘nin zirvesinden daha zor bir yer bulmak zor. Rüzgar hızları 250 km / saate kadar ulaşıyor, kış sıcaklıkları rekor düzeyde donuyor, bir milli parkın en sıkı korunan bölgesi. Böyle bir mahalde fazla para harcamadan nasıl inşa edilir ve ziyarete gelenlerin aklında kalacak bir ev nasıl yapılır?

 

 

Bu bina, Amundsen’in veya Scott’ın kutup keşif gezilerinin depolama depolarının veya Grönland veya Spitzberg Adaları’nda gördüğünüz evlerin kuzenidir. Milli parka parmak ucuyla giriyor: Ahşap ve camdan, narin metal destekler üzerinde duruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En sert kışlarda, iç yalıtım levhaları – gölgelikler – ve onu fırlayan kaya ve buz parçalarından koruyan dış panjurların arkasında tamamen kapatılır. Dış merdivenleri size Çek topraklarının en yüksek noktasına tırmandığınızı hatırlatıyor.

 

 

Doğaya, insanlığa ve dağların ihtişamına saygılı, çevre dostu ahşap bir bina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:
Proje: Post Office Sněžka
Baş Mimarlar: Martin Rajniš, Patrik Hoffman, Jan Mach, Tom Plzenský, David Kubík, Josef Franc

 

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Türkiye inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların üyesi olduğu 8 sivil toplum kuruluşu, deprem konusunda yapılması gerekenlere dikkati çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak için ortak bildiri imzaladı. Öte yandan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’na görüş vermek istediler ancak henüz davet almadılar .

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu