Snezka Posta Ofisi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Snezka Posta Ofisi
Share 11 Kasım 2020

Tasarım: Huť Architektury Martin Rajniš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir ev inşa etmek için Mt. Sněžka ‘nin zirvesinden daha zor bir yer bulmak zor. Rüzgar hızları 250 km / saate kadar ulaşıyor, kış sıcaklıkları rekor düzeyde donuyor, bir milli parkın en sıkı korunan bölgesi. Böyle bir mahalde fazla para harcamadan nasıl inşa edilir ve ziyarete gelenlerin aklında kalacak bir ev nasıl yapılır?

 

 

Bu bina, Amundsen’in veya Scott’ın kutup keşif gezilerinin depolama depolarının veya Grönland veya Spitzberg Adaları’nda gördüğünüz evlerin kuzenidir. Milli parka parmak ucuyla giriyor: Ahşap ve camdan, narin metal destekler üzerinde duruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En sert kışlarda, iç yalıtım levhaları – gölgelikler – ve onu fırlayan kaya ve buz parçalarından koruyan dış panjurların arkasında tamamen kapatılır. Dış merdivenleri size Çek topraklarının en yüksek noktasına tırmandığınızı hatırlatıyor.

 

 

Doğaya, insanlığa ve dağların ihtişamına saygılı, çevre dostu ahşap bir bina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:
Proje: Post Office Sněžka
Baş Mimarlar: Martin Rajniš, Patrik Hoffman, Jan Mach, Tom Plzenský, David Kubík, Josef Franc

 

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org