MOSKOVA’DA BUZ PATENİ SAHASI PANDEMİ HASTANESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
MOSKOVA’DA BUZ PATENİ SAHASI PANDEMİ HASTANESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ…
Share 17 Kasım 2020

Rusya’nın COVID-19 vakaları rekor kırırken Moskova buz pateni pistini hastaneye çevirdi

 

 

 

Moskova’daki yetkililer, COVID-19 hastalarının akınını idare etmek için bir buz pateni pisti içine inşa edilen geçici bir hastaneye döndüklerinde, Rusya Pazartesi günü 22.778 yeni günlük koronavirüs vakası bildirdi.

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 145 milyon nüfuslu ülke, tıbbi sistemindeki yükü hafifletmek için geçici klinikler açmaya ve başkentte ve diğer şehirlerde hastaneleri yeniden tasarlamaya başladı. Moskova’da, uluslararası sürat pateni yarışmalarına ev sahipliği yaptığı bilinen Krylatskoe Buz Sarayı, COVID-19 hastaları için geçici bir hastaneye dönüştürüldü. Pist geçen ay açıldı.

 

 

 

 

Diğer bölgelerden daha iyi kaynaklara sahip olsalar da, Moskova’daki yetkililer ciddi baskı altında. Pazartesi günü Rusya’nın başkentinde 6,360 yeni enfeksiyon bildirdiler.

 

 

 

Oksijen tanklarıyla donatılmış 1.300’den fazla hastane yatağı, 100’den fazla doktor ve hemşirenin görev yaptığı buz pateni  salonunun 400 metrelik sürat pateni pistini kaplıyor. Reuters’e tıbbi bir maske ve laboratuvar önlüğü takan Baş Doktor Andrei Shkoda, “Sadece tasarımı onu normal bir hastaneden ayırıyor” dedi. Tesis, hastalığı tedavi etmek ve teşhis etmek için CT tarayıcısı dahil gerekli tüm ekipmanlarla donatıldığını söyledi. Şu anda yaklaşık 600 kişiyi tedavi ediyor ve her gün 60 ila 80 yeni hasta kabul ediliyor ve  iyileşenler serbest bırakılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Shkoda, “Çok iyi hazırlandık, pandeminin başlangıcında ilkbaharda durum böyle değildi,” dedi. “O zamandan beri klinik protokoller hazırladık, koronavirüsle mücadelede deneyim kazandık …” Son zamanlarda yaşanan vakalarda artışa rağmen, Rus yetkililer bu yılın başlarında olduğu gibi ülke genelinde tecrit kısıtlamaları getirmeye direndiler ve bunun yerine hijyenin, sosyal mesafenin önemini vurguladılar ve belirli bölgelerde hedefli tedbirler uyguladılar.

 

 

 

 

Moğolistan sınırı olan Buryatia’nın Sibirya bölgesindeki yetkililer, virüsü önlemek amacıyla Pazartesi günü restoranları, alışveriş merkezlerini, barları ve kamu tesislerini iki hafta süreyle kapattı.  Son 24 saat içinde 271 yeni vaka kaydeden bölge, pandeminin ikinci dalgasına tepki olarak Rusya’da sert kısıtlamalar getiren ilk bölge. Bölge valisi Alexei Tsydenov bir video adresinde “Hasta sayısı azalmıyor” dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Routers


Yorum yazmak için


Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde, Troya Müzesi, Odunpazarı Modern Müzesi ve Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nin ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org