Kente Rağmen Mimarlık |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kente Rağmen Mimarlık
Share 12 Kasım 2020

Heval Zeliha Yüksel moderatörlüğünde Murat Tabanlıoğlu ve Can Çinici, günümüz koşullarında mimarlığın kent ile ilişkisini kendi pratikleri üzerinden değerlendirecek. Etkinlik, 18 Kasım’da, Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

Etkinlik metni:

 

 

 

Plansız kentleşme, altyapı eksikliği, değişken imar kanunları, herkesin malumu son günlerde tekrar yüzleştiğimiz deprem gerçeği ve içinde bulunduğumuz dönemin kendine has zorlukları sebebiyle iyi mimarlık üretmek gittikçe zorlaşıyor. Dahası iyi mimarlık örneği sayılabilecek az sayıda yapının, kendi başlarına kenti kuramadıklarını da görüyoruz. İnsanoğlunun pek çok farklı konu ile aynı anda sınandığı ve salgın sebebiyle sosyal dokunun yara aldığı bugünlerde kentlerin kendine has sorunlarına rağmen mimarlık nasıl üretiliyor?

 

 

 

 

LCV:0543 226 34 60

 

Etkinlik ücretsiz LCV kaydı zorunludur.

 


Yorum yazmak için


Türkiye inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların üyesi olduğu 8 sivil toplum kuruluşu, deprem konusunda yapılması gerekenlere dikkati çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak için ortak bildiri imzaladı. Öte yandan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’na görüş vermek istediler ancak henüz davet almadılar .

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu