Carnegie Kütüphanesi Ek Yapısı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Carnegie Kütüphanesi Ek Yapısı
Share 10 Kasım 2020

Tasarım: Allied Works Architecture, Starr Whitehouse

 

 

 

İlk olarak 1914’te tamamlanan bu klasik detaylı Carnegie Kütüphanesi, türünün en güzel örneklerinden biridir. Bununla birlikte, Brooklyn Halk Kütüphanesi’nin zaman içinde standartların altında tadilatlara maruz kalan en yoğun lokasyonlarından biri olarak, ilave alan talepleri ve mevcut iç mekanlarda iyileştirmeler bu projenin ön safındaydı.

 

 

 

 

 

 

Genişletme ve yenileme, orijinal yapıyı eski güzelliğine geri döndürürken programlama, operasyonlar ve altyapı ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde ele alacaktır.

 

 

 

Şantiyenin güney ucunda ayrı bir şekilde yerleştirilmiş olan ilave, ışıkla dolu alanlar sağlarken mevcut yapıyı erteliyor ve tamamlıyor kütüphane genelinde bağlantıları ve akışı iyileştiren.

 

 

 

Çift yükseklikte okuma odaları, asma katlar ve bir takım alanlar çeşitli programlara hizmet eder. Binanın tuvaletler ve dikey sirkülasyon gibi işlevsel bileşenlerini yeniden düzenleyen tasarım, erişim engellerini kaldırırken eşitliği, sağlığı ve refahı teşvik eder.

 

 

 

 

 

 

 

Verimlilik ve uzun ömür için tasarlanan proje, bol gün ışığı ve geniş bir yeşil çatı içerir. Azaltılmış enerji maliyetleri, malzeme ve kaynakların akıllıca kullanımı ve uyarlanabilir bina sistemleri. Tasarım, bir sivil hazineyi onurlandırıyor ve farklı yaş, yetenek ve geçmişe sahip kullanıcılar için cömert bir kapsayıcı alan ve gelecek yıllar için yeni ihtiyaç ve aktiviteleri karşılama esnekliği sağlıyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

1 Yorum
  1. İyi bir proje için iyi bir bakış açısı olması lazım. Bakış açısı, önemli olan, gerisi geliyor.

    kani atalar | 10 Kasım 2020


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org