Milyonluk ihale yine tanıdığa gitti |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Milyonluk ihale yine tanıdığa gitti
Share 12 Ekim 2020

Sağlık Bakanlığı’nın, Sadece 10 Covid-19 hastası olan Kuzey Kıbrıs’a yaptıracağı “100 yataklı prefabrik pandemi hastanesinin” ihalesi 85 milyon TL’ye Taş Yapı Şirketi’ne verildi. Şirketin sahibi Emrullah Turanlı ise 17 -25 Aralık operasyonunda da gözaltına alınan isimler arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı’nın Kuzey Kıbrıs’a yaptıracağı 100 yataklı prefabrik pandemi hastanesi inşaatı işi yine “Tanıdık bir isme” verildi. Sağlık Bakanlığı’nın milyonlarca lira ödeyeceği şirketin sahibi kamudan milyonlarca liralık ihale aldığı bilinen ve 17 -25 Aralık operasyonunda gözaltına alınan Emrullah Turanlı çıktı.

 

 

 

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, “Kuzey Kıbrıs Tam Donanımlı 100 Yataklı Çelik Konstrüksiyon Pandemi Hastanesi Temini İşi” adı altında 16 Eylül tarihinde bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık usulüyle düzenlenen ihale 85 milyon TL’ye Taş Yapı Şirketi’ne verilerek hastanenin 45 gün içerisinde tamamlanması istendi.

 

 

17-25 ARALIK’TA GÖZALTINA ALINDI

 

 

Milyonlarca liralık ihalenin verildiği şirketin sahibi Emrullah Turanlı ise 17 -25 Aralık operasyonunda da gözaltına alınan isimler arasında yer alıyor. Turanlı, elemanlarıyla yaptığı telefon görüşmelerinin sonucunda gözaltına alındığını ifade ederek, “Bana isnat edilen suç, iki işimle ilgili kendim ve elemanlarımla yaptığım görüşmelerin takibidir. İmarlı arazilerimin ruhsat almak için takip ettiğimiz işlerle ilgili olarak takibe takılmışız” demişti.

 

 

 

ESKİ ORTAĞI DA FETÖ’CÜ DEDİ

 

 

Emrullah Turanlı’nın eski ortağı Mustafa Ezici, Turanlı hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Turanlı’nın FETÖ’cü olduğunu ve örgütün paralarını yönettiğini iddia eden Ezici şunları söylemişti: “Emrullah Turanlı 17-25 Aralık’ta serbest bırakıldıktan sonraki günü Çankaya Köşkü’ne gidip Cumhurbaşkanımızla görüşüp mağduriyetini anlatmıştır. Şüpheli mağdur falan değil, FETÖ’nün kriptosu olduğunu ve parasını yönettiğini düşünmekteyim.”

 

 

***

 

 

SADECE 10 VAKA VAR

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanı Ali Pilli, 8 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada, “Kuzey Kıbrıs’ta 1’i yerel 10 pozitif Covid-19 vakasına rastlandığını” açıklamıştı.

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Yaren ÇOLAK     İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Bakırköy Meydanı, Salacak kıyıları ve Taksim Meydanı’nda uygulanacak projelerin halk tarafından belirlenmesi için başlattığı oylamanın yankıları sürüyor. ‘Taksim Kentsel Tasarım Yarışması’ için ilk üçe giren tasarımlar için oylama 12 Kasım’da tamamlanacak. Ancak hazırlanan projelere itiraz eden de var, bunu olumlu bulan da. “Meydan, ağaçların altına gömülmüş” diyen […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu