Microsoft Binası 83 |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Microsoft Binası 83
Share 5 Ekim 2020

Tasarım:  Bora Mimarlar

Microsoft Binası 83

Çalışanları için işyerini sürekli olarak geliştiren Microsoft, binada çalışma ve işbirliği için yeni standartlar oluşturmaya başladı. Mevcut bir temel bina tasarımından başlayarak Bora, koridorlarla çevrili tipik merkezi atriyumu, yolcular için aktif bir toplantı ve toplanma merkezine dönüştürdü.

 

 

 

 

 

 

Atriyum tasarımının amacı, fikirleri paylaşmak ve yenilerini kıvılcımlandırmak için dört katlı binadaki on dört farklı çalışma kanadından bina kullanıcılarını bir araya getirerek yaratıcılığı ateşlemekti.

 

 

 

 

 

 

Bir espresso bar, büyük toplantıların atriyuma doğru genişlemesini sağlamak için tasarlanmış özel bir toplantı odası ile birlikte zemin katını sabitler. Konferans odaları, gayri resmi toplantı ve eğlence alanları üst katların kenarlarını çevreliyor ve etkileşimleri teşvik ediyor ve güçlendiriyor.

 

 

 

 

 

 

Dokulu bir ahşap ekran, bir yandan diğer yana geçiş yapan atriyum tavan penceresinden gün ışığını filtreleyerek görünür bir bağlantı başlığı oluşturur.

 

 

 

 

 

 

Özel tasarım modeli, Microsoft’un yenilikçi “önce mobil, önce bulut” ürünlerini sergileyen büyük veri görüntülerinden grafiksel olarak ilham almıştır. Atriyum kenarında bulunan cam konferans odaları ve çalışma balkonları, içerideki faaliyetlere şeffaflık kazandırır.

 

 

 

 

 

 

İç tasarım, kullanıcıların tek başlarına veya birlikte en iyi işlerini yapmaları için çeşitlilik ve seçim yaratmaya odaklandı. Zengin malzeme paleti, çalışma tarzları ve ruh hallerindeki çeşitliliği desteklemek için farklı görsel ve fiziksel dokular, renkler ve aydınlatma sunmak için geliştirildi.

 

 

 

 

 

 

Giriş portalı ve sanat eserleri gibi benzersiz tasarım öğeleri, duyuları harekete geçiren ve yaratıcı zihni harekete geçiren bir ortam yaratmak için dahil edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Giriş holünde Ethan Rose tarafından yapılmış bir ses sanatı eseri “Öğeler” adıyla çalıyor. Sürekli değişen müzik kompozisyonu, binanın çatısındaki bir hava istasyonu tarafından toplanan gerçek zamanlı verilerden alınan yazılımla yorumlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf © Brian Smale

 

Proje Bilgisi

 

Mimarlar: Bora Architects
Yer: Redmond, Washington
İstemci: Microsoft
Boyut: 313,790sf
Ortak çalışanlar: KPFF, Skanska, Sparling, Inc., Candela, Compass Group, Hermanson Company, Cochran, Ethan Rose Sound Artist, ZGF Architects (Core + Shell)
Yıl: 2015
Tür: Ofis binası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Ne Office Worksw Tıpkı ağaç yetiştirme sürecinin iyi bir toprak gerektirmesi gibi, kültür yetiştirme süreci de şehrin kolektif hatıralarının güçlü bir temelini gerektirir.

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu