İstanbul Mimarlık Festivali 2020 |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
İstanbul Mimarlık Festivali 2020
Share 2 Ekim 2020

İstanbul Mimarlık Festivali 2020

 

 

05-11 Aralık 2020

 

 

İstanbul Mimarlık Festivali’nde ilk yıl için seçilen Paradigma Kayması teması, mimarlığın karşılaştığı yeni durumların mekandaki yansımalarını araştırmayı amaçlıyor.

 

 

Lansman: 05 Ekim 2020

 

 

 

 

 

Paradigma Kayması

 

 

 

21. yüzyılın ilk 20 yılını geride bırakırken mimarlık bağlamında, yaptıklarımız henüz radikal bir şekilde değişmemiş olsa da, konularımız çok değişti.

 

 

 

 

Sürdürülebilirlik, katılımcılık ve toplumsal adalet gibi konular daha 90’lı yıllarda proje tanıtım metinlerinde kullanılması şık duran “lüks” tasarım girdileri iken, aradan geçen 20-30 yılda projenin olmazsa olmazları haline geldiler. Son dönemde yaşadığımız pandemi süreci ile birlikte mimarlıkta söylem, radikal bir şekilde değişse de bu değişimin mekana nasıl yansıdığı halen belirsiz. Bu nedenle İstanbul Mimarlık Festivali’nde ilk yıl için seçilen Paradigma Kayması teması, mimarlığın karşılaştığı yeni durumların mekandaki yansımalarını araştırmayı amaçlıyor.

 

 

 

 

 

 

İstanbul Mimarlık Festivali 2020’nin detayları, 5 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Youtube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacak.

 

 

 

 

 

İstanbul Mimarlık Festivali 2020’nin detayları, 5 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da gerçekleşecek olan lansman ile açıklanacak. Dünya Mimarlık Günü için bir kutlama niteliği de taşıyacak etkinlikte festival ile ilgili sorular yanıtlanacak ve merak edilenler konuşulacak.

 

 

 

 

 

İstanbul Mimarlık Festivali 2020 Danışma Kurulu ile tanışın!

 

 

 

 

Kaynak : www.istanbulmimarlikfestivali.com


Yorum yazmak için


Yaren ÇOLAK     İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Bakırköy Meydanı, Salacak kıyıları ve Taksim Meydanı’nda uygulanacak projelerin halk tarafından belirlenmesi için başlattığı oylamanın yankıları sürüyor. ‘Taksim Kentsel Tasarım Yarışması’ için ilk üçe giren tasarımlar için oylama 12 Kasım’da tamamlanacak. Ancak hazırlanan projelere itiraz eden de var, bunu olumlu bulan da. “Meydan, ağaçların altına gömülmüş” diyen […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu