COVID 19 SALGININDA UZAKTAN YÜRÜTÜLEN BİR ENSTLASYON ÇALIŞMASI… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
COVID 19 SALGININDA UZAKTAN YÜRÜTÜLEN BİR ENSTLASYON ÇALIŞMASI…
Share 9 Ekim 2020

Jute’da of Michigan Sanat Müzesinin İbrahim Mahama Quilts Üniversiteli Gana asılı sanatçı ve üniversiteden bir ekibin yardımıyla “Dünya ve Rüyalar Arasında” çalışmasını
uzaktan tamamladı.

Editör: MADELEINE D’ANGELO

 

 

 

 

COVID-19 salgınının pek çok kişiyi tedbir amaçlı seyahat etmekten caydırmasına rağmen, Gana doğumlu ve esaslı sanatçı İbrahim Mahama, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk açık hava kurulumunu uzaktan çalışarak tamamlamayı başardı. Mahama, In-Between the World and Dreams adlı çok katlı projesinin bir parçası olarak, Michigan, Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi Sanat Müzesi’nin dış cephesinin, yerel topluluğunun üyeleri tarafından hazırlanmış 430 metre karelik jüt panellerin dış cephesinin kaplamasına öncülük etti. . Üniversitenin uzaktaki misafir sanatçılarından Mahama, U-M Beşeri Bilimler Enstitüsü personeline telefon görüşmeleri ve Zoom toplantıları aracılığıyla yüzlerce jüt çuvalı bir araya getirmeleri talimatını verdi. U-M basın açıklamasına göre, bu ayın başlarında tamamlanan sonuç, “meta, göç, küreselleşme ve ekonomik alışveriş temalarını” çağrıştıran dokulu, bina ölçeğinde bir yorgan oldu.

 

 

 

 

 

Pandemik olmayan durumlarda Mahama, kurulumlarını genellikle çevredeki toplulukla birlikte şahsen tamamlardı. Bu parça için U-M Institute for the Humanities Gallery küratörü ve direktörü Amanda Krugliak liderliğindeki U-M ekibi, Mahama’nın Los Angeles, New York ve Venedik, İtalya’daki önceki kurulumlardan Ann Arbor’a gönderdiği malzemeleri kullandı. “Planlar Mart ayında değiştiğinde, burada olup olmayacağını bilmiyorduk, bu yüzden bu projenin tamamı sanatçıdan büyük bir güven içeriyor ve hepimizle birlikte çalıştığı için minnettarız. bu olur, “dedi Krugliak aynı sürümde. “Her şeyin imkansız göründüğü şu anda ve bir dizi krizden geçtiğimizde bunu yapıyor olmamız gerçekten önemli.”

 

 

 

 

 

 

Mahama’nın rehberliğinde, UM personeli, bir zamanlar müzenin üzerine dökülen geniş jüt panel örtüsünü dikkatlice dikti, “kapladıkları kurumsal binaların ve alanların anıtsallığıyla tezat oluşturdu, işçilerin ellerine, izlerine atıfta bulunan kalıntılar ve izler haline geldi. Sömürgecilik ve Britanya ile ABD’nin Gana tarihine müdahalesi, “basın açıklamasında belirtildi.

 

 

 

 

 

 

In-Between the World ve Dreams’in diğer bileşenleri U-M Beşeri Bilimler Enstitüsü’nde (şu anda kaldırım galerisi penceresinden görülebilir) ve Detroit’teki Charles H. Wright Afrika Amerikan Tarihi Müzesi’nde sergileniyor. 23 Ekim’de Mahama, Krugliak, UMMA küratör yardımcısı Ozi Uduma ve Wright Müzesi başkanı ve CEO’su Neil Alan Barclay, U-M’nin Penny Stamps Konuşmacı Serisinin bir parç  ası olarak sanal bir tartışmaya katılacak.

 

 

 

 

 

 

 

Michigan Üniversitesi’ndeki In-Between the World ve Dreams parçaları, büyük ölçekli jüt kaplama dahil. 23 Ekim’e kadar görülebilir. Ibrahim Mahama’nın Detroit’teki Charles H. Wright Afrika Amerikan Tarihi Müzesi’ndeki sergisi 12 Ekim – 5 Aralık tarihleri ​​arasında görülebilir.

 

 

 

Fotoğraf: Eric Bronson / Michigan Fotoğrafçılık

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Yaren ÇOLAK     İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Bakırköy Meydanı, Salacak kıyıları ve Taksim Meydanı’nda uygulanacak projelerin halk tarafından belirlenmesi için başlattığı oylamanın yankıları sürüyor. ‘Taksim Kentsel Tasarım Yarışması’ için ilk üçe giren tasarımlar için oylama 12 Kasım’da tamamlanacak. Ancak hazırlanan projelere itiraz eden de var, bunu olumlu bulan da. “Meydan, ağaçların altına gömülmüş” diyen […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu