Zoncuantla Daireleri |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Zoncuantla Daireleri
Share 19 Ekim 2020

 

Zoncuantla Daireleri

Tasarım: RP Arquitectos

 

Yer: COATEPEC, MEKSİKA

Alan: 450 m2

Yapım yılı: 2020

Fotoğraflar: Onnis Luque

 

Mimarlar tarafından sağlanan metin açıklaması. Proje, ayrıcalıklı panoramik niteliklere sahip arazide eski Xalapa – Coatepec karayolunun mezofilik ormanında yer almaktadır; Bu poligonal ve arsanın eğimi ile uyumlu olarak tasarım, tüm departmanların görüşlerini vurgulamak ve çevreyi düşünmeyi teşvik etmek amacıyla önerilmiştir.

İç mekan

 

İçerden…

 

 

Vaziyet Planı

 

 

 

Bina, 760 metrekarelik arazi üzerinde yer değiştirerek, mülkün% 50’sinden fazlası yeşil alan ayak izi bırakarak, çatıları yeşil alan ve teras olarak kullanıyor. Siteye özgü kurbağalama duvarı, binanın oturduğu bir temel oluşturur; Otoparklarda arabanın işgalini en aza indiren evlatlar kullanılır.

 

 

 

 

 

Kesit  A

 

 

 

 

 

Mülkiyeti dört daireden oluşmaktadır; zemin kat daire, endemik bitki örtüsünü içeren bir bahçe ile diyalog içindedir, üst katlar ise sosyal alanı genişletmek için teraslar yardımıyla çevrenin panoramik manzarasını görmektedir. Proje, kamusal alanlardan özel alanlara hareket ederek her seviyesinde çeşitli eğlenceli turlar davet ediyor.

 

 

Kesit  B

 

 

 

Farklı atmosferlerin kalitesini bir kenara bırakmadan alanı optimize etmeyi amaçlayan daireler toplam 470 metrekarelik inşaat alanıdır. Plastik olarak proje ahşap, kerpiç, kil ve toprak tonları gibi malzemeleri ima ediyor.

 

 

 

 

Kaynak: Arch Daily


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org