“Müthiş mimar ve tasarımcı” Cini Boeri 96 yaşında öldü |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“Müthiş mimar ve tasarımcı” Cini Boeri 96 yaşında öldü
Share 14 Eylül 2020

Editör: Jennifer Hahn

Bir dizi ikonik oturma tasarımı yaratan ve Cini Boeri Architetti’nin kurucusu olan İtalyan mimar ve tasarımcı Cini Boeri, 96 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

 

 

 

 

Cini Boeri, 9 Eylül Çarşamba günü, doğduğu ve tüm hayatı boyunca yaşadığı Milano’daki evinde öldü.

 

 

Boeri, kariyeri boyunca, aydınlatma markası Artemide ve mobilya üreticileri Knoll, Magis ve Arflex dahil olmak üzere İtalyan tasarımının en büyük isimlerinden bazılarıyla işbirliği yaptı.
Aralarında mimar Stefano Boeri’nin de bulunduğu üç oğlu tarafından hayatta kaldı.

 

 

Stefano Boeri, Dezeen’e “Annem Cini’de ulaşılamaz olduğunu düşündüğüm şey onun zarafeti, her hareketinde onu kaplayan bir tür doğal armağan” dedi.

 

 

“Cini, pop nesneleri ve mimarileri icat etti. Asla sıkıcı ve küstah ve aynı zamanda son derece zarif – Cini’nin nasıl yaratılacağını bildiği neredeyse imkansız bir karışım.”

 

 

 

 

 

Cini Boeri bir İtalyan mimar ve tasarımcıydı

 

 

 

Sektör figürleri, ona ve işine karşı sevgi ve saygıyı paylaşmak için sosyal medyaya gitti.

 

 

Tasarım yazarı Alice Rawsthorn, “İtalyan tasarım ve mimarisindeki en büyük öncü kadınlardan birine” saygı duruşunda bulunurken, MoMA küratörü Paola Antonelli tweet attı: “Milanlı zarafet ve şevkinin müthiş mimarı ve tasarımcısı Cini Boeri’ye elveda”.

 

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

 

1 Yorum
  1. Kayıp çok üzücü elbette. Diğer taraftan tasarım dünyası zor bir eşik ve bu yolda yürüyüp iz bırakmak çok önemli, bravo diyorum.

    saniye cömert | 17 Eylül 2020


Yorum yazmak için


Washington Üniversitesi İnşa Edilmiş Ortamlar Koleji’nin ünlü eğitimcisi, araştırmacısı ve şu anki dekanı, salgın, ekonomik çöküş ve sosyal adalet çığlıklarının ortasında tasarım mesleği için yeni soruları ortaya çıkaracak bir çarpışmayı bekliyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org