DEMİRYOLLARINDAN ESİNLENEN HEYKEL |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
DEMİRYOLLARINDAN ESİNLENEN HEYKEL
Share 11 Eylül 2020

Demiryollarından Esinlenen Net Heykel

Tasarım: Janet Echelman

 

 

 

 

 

 

 

Janet Echelman, en son hava ağı heykelini Kuzey Carolina, Greensboro şehir merkezinde tamamladı. 242.800 düğüm halinde dokunmuş 35 milden fazla teknik sicimden oluşan heykeller, şehrin yeni LeBauer Parkı’nın üzerindeki gökyüzüne “Tanıştığımız Yer” başlıklı olarak yeni bir kısa ömürlü görünüm katıyor.

 

 

 

 

 

Heykelin formu ve kompozisyonu, Greensboro’nun bir demiryolu ve tekstil merkezi olarak tarihinden esinlenmiştir. Janet Echelman, “Greensboro’nun tarihine ve Kuzey Carolina’nın tekstil geleneğine görsel bir form vermem istendiğinde araştırmaya başladım” diyor. “Greensboro’nun“ Ağ Geçidi Şehri ”olarak adlandırıldığını keşfettim çünkü orada altı demiryolu hattı kesişti ve demiryolu hatlarını izlemeye ve rotaları işaretleyen tarihi tekstil fabrikalarını işaretlemeye başladım.

 

 

 

 

 

 

Bu rotalar farklı kültürlerden ve ırklardan insanları bir araya getirdi, ben de merkezde buluşan parlak renkli çizgileri bir araya getirip adını “Nerede Buluştuk” olarak belirledim.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde, Troya Müzesi, Odunpazarı Modern Müzesi ve Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nin ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org