Veranda Ofisi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Veranda Ofisi
Share 7 Ağustos 2020

İç mekan tasarımı: Tal Goldsmith Fish Design Studio

 

 

Işık, hava ve yeşillik. Bir mekanı hayati ve keyifli hale getiren ve kullanıcıya huzur ve sükunet getiren mimari üçlü. Bu atmosferi yaratmak için, bu ofis projesine tüm alandan geçen 16 metre uzunluğunda bir veranda dahil ettik. Veranda üstünde, ışığı ve havayı ofise getiren bir tavan penceresi.

 

 

 

 

Yerleşim planı

 

 

 

 

 

 

 

Bitkiler yerden yukarı doğru ve tavan penceresinin kenarlarındaki saksılardan aşağıya geliyor. Tüm odalar verandaya, pivot bölümlerin ritmine bölünür. Arka tarafta veranda, konferans odası ile CEO’nun odası arasında bölünüyor, böylece ikisi de odanın içinden veranda manzarasına sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önde, veranda neredeyse uzaya kaybolana kadar daralır. Verandanın ortasında bir koridor var. Cam olmadan, koridorun bir tarafından diğerine geçerken yeşilliklere dokunabilir ve kokusunu alabilirsiniz. Ham ve doğal malzemeler, yeşillik ve ışığın nötr arka planıdır ve minimalizmin kutsal üçlüliği arttırmasına izin verir.

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar: Amit Amit

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:
Mimari: Tal Goldsmith Fish Design Studio
Yer: İsrail
Alan: 300 m²
Proje Yılı: 2020
Fotoğraflar: Amit Geron
Üreticiler: AutoDesk, Muuto, Pedrali, ADL, Viccarbe

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 

 

1 Yorum
  1. Tam açık plan ve bitkilerle donatılmış alan. Pandemi koşulları için.

    Serap Ersöz | 29 Ağustos 2020


Yorum yazmak için


Washington Üniversitesi İnşa Edilmiş Ortamlar Koleji’nin ünlü eğitimcisi, araştırmacısı ve şu anki dekanı, salgın, ekonomik çöküş ve sosyal adalet çığlıklarının ortasında tasarım mesleği için yeni soruları ortaya çıkaracak bir çarpışmayı bekliyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org