Riverside 66 |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Riverside 66
Share 30 Temmuz 2020

Tasarım:  KPF Architecture

 

 

Tianjin’deki en büyük kamusal alanlardan biri olan proje, Çin’in kentsel pazarının rolünü yeniden icat ettiği için yenilenmiş nehir kıyısını harekete geçiriyor.

 

 

 

 

 

Bina, tipik bir perakende modelini, şehir için bir kentsel pazar oluşturmak için 1,4 milyon metrekareyi kapladığı için hemen hemen her seviyede yeniden tanımlıyor.

 

 

 

 

Bu dolaşım, binanın geleneksel hareketli bir tüccar ortamının modern bir versiyonu olarak çalışmasını sağlayan sokaklar boyunca sık sık aktif girişlerle kasıtlı olarak gözeneklidir. Kabuk sabit kaldıkça, bir dizi ünlü marka yaya caddesi boyunca biriken iki ve üç katlı taş “kutuları” doldurabilir ve yeniden doldurabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Kabuğun beton ve cam yapısı, nehir kenarından çarpıcı bir şekilde yukarı doğru kıvrılıyor ve karşıt güney cephesiyle birleşiyor ve Heping Bölgesi’nin bağlamını karşılamak için altı katlı bir bina (ve 1.200 metre uzunluğunda bir mega yapı) sağlıyor.

 

 

 

 

 

Süper kabuk, 22 adet yedi katlı yüksek beton kaburga ve 10.000’den fazla cam panel ile inşa edilen bölgedeki en uzun tek yapılardan biridir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi

 

 

Mimarlar: Kohn Pedersen Fox
Yer: Tianjin, Çin
Tasarım Müdürü: James von Klemperer, FAIA
Yönetmen / Kıdemli Tasarımcı: Jeffrey Kenoff, AIA
Proje Takım Lideri NY: Audrey Choi
Proje Takım Lideri HK: Edwin Lau
Üreticiler: Flowcrete
Yönetici Müdür: Paul Katz, FAIA
Proje Yöneticisi: Peter Gross, AIA
Müşteri: Hang Lung Properties Limited
Alan: 152800.0 m2
Yıl 2014
Tür: Perakende
Fotoğraflar: Tim Griffith

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org