LES Ekoloji Merkezi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
LES Ekoloji Merkezi
Share 24 Temmuz 2020

Tasarım: Büro Koray Duman

 

Doğu nehrin kenarında yer alan LES Ekoloji Merkezi, iki katlı eski Marine Engineer Co. 66 Fire Boat House’u kaplar.

 

 

 

 

 

 

2019 sonbaharında B-KD ve Transsolar Klima Mühendislik, binanın programlı ihtiyaçlara ve bunların artı enerji tüketimi operasyonu olma arzusuna dayalı bir analiz sundular. Tasarım, güneye bakan ve yazın kışın güneşe, kışın güneşe maruz kalmayı ve enerji tüketimini azaltmak için ısıtma ve soğutma için jeotermal kullanımını öneriyor.

 

 

 

 

 

 

Çatıya, gerekli enerjiyi sağlayacak olan optimum güneşe maruz kalma için eğimli bir 80m2 güneş paneli yerleştirilecektir. Binanın kulesine yerleştirilen Tesla pil paketlerinde fazla enerji geri yüklenecek Kuledeki mevcut dikey pencere, binanın herhangi bir zamanda ne kadar enerjiye sahip olduğunu gösteren bir pil göstergesine dönüşecektir. Kiremitli güneş panelinin altındaki alan bir sera olarak kullanılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje, sadece su sorunlarının artmasını sağlamak için değil, aynı zamanda karbon nötr işletmek ve fazla enerji sağlamak için mevcut bir binanın nasıl güçlendirileceği üzerine bir vaka çalışmasıdır.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmahazine.com

 

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org