Marmaris’te 5,2 büyüklüğünde deprem |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Marmaris’te 5,2 büyüklüğünde deprem
Share 29 Haziran 2020

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici” dedi.

 

 

 

 

 

AFAD, Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında saat 20:43’te 5.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.

 

 

 

Deprem, Muğla haricinde İzmir ve çevre illerde de hissedildi.

 

 

 

OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

 

 

 

AFAD, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığının bilgisinin alındığını belirtirken gelişmeleri takip ettiklerini aktardı.

 

 

 

KANDİLLİ BÜYÜKLÜĞÜ REVİZE ETTİ

 

 

 

Kandilli Rasathanesi ise hem depremin büyüklüğünü hem de derinliğini revize etti.

 

 

 

Depremin büyüklüğünü 5.6’dan 5.4’e revize eden Kandilli Rasathanesi, depremin derinliğini 67.1 kilometreden 65.5 kilometreye çekti.

 

 

 

CAN VE MAL KAYBI YOK

 

 

 

Deprem sonrası yazılı açıklamada bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

 

 

“Merkez üstü Marmaris ilçemiz olan 5.2 büyüklüğündeki deprem ilçelerimizde ve çevre illerde hissedildi. Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Çok şükür bölgede her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici. 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiye’mizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Bölgedeki muhtarlarımızla temasa geçtik. Kendileriyle görüştük. Muhtarlarımızda her hangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler.”

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org