JRA ŞİKAGO MİMARLIK OFİS BİNASI |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
JRA ŞİKAGO MİMARLIK OFİS BİNASI
Share 5 Haziran 2020

 

John Ronan Architects, Chicago Park Bölgesi için yeni genel merkezi projesini açıkladı

Editör: MATT HICKMAN

JRA’nın Şikago’daki Brighton Park semti için planlanan bir parkın dairesel merkezinde hem Şikago Park Bölgesi’nin yeni merkezi  yeşil alanda  yer alacak. (John Ronan Architects)

 

 

Şikago’nun John Ronan Architects (JRA), Şikago Park Bölgesi’nin (CDP) yeni evi için ayırt edici tasarımını ortaya koydu.

 

JRA’nın bir basın bülteninde yazdığı “önemli bir sivil kuruma uygun ikonik bir şekil” olan iki katlı dairesel bina, yalnızca CDP’nin idari merkezi olarak değil, aynı zamanda birçoğu Şikago’ya özgü bir bina türü olan bir alan evi  anlayışını da içerecek şehir parkları konseptine uygundur.

 

Şikago’da bu şekilde yayılmış 240’dan fazla yerleşme alanı vardır, bunların çoğu tarihseldir – aslında eğlence ve kültürel programlama sunan ve genellikle halka açık spor salonları, oditoryumlar ve kiralık etkinlik alanları ve ideal mahalle toplantıları içeren topluluk merkezleridir. JRA’nın CDP genel merkezi / saha binası, Chicago’nun güneybatı tarafındaki Brighton Park semti için planlanan 17 dönümlük yeni toplu taşıma bitişik yeşil alan Park 596’da yer alacaktır.

 

 

 

JRA, hem parkın tasarımını (peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım firması site tasarım grubu grubu ile işbirliği halinde) denetliyor hem de firmanın açıkladığı gibi yeni bina, park yerine bir periferi olarak  düzenlenecek. Bu binaya, şehrin tarihi alan evlerinin büyük bir stoku gibi “onurlu bir varlık” kazandırmayı amaçlamaktadır.

 

Bir park yolu, büyük bir spor salonu, grup fitness alanı, etkinlik odası, soyunma tesisleri ve gençler alanı içeren CDP ofisleri ve saha binası arasındaki bölünmeyi işaretleyerek doğrudan dairesel binaya ve dairesel binaya götürecektir.

 

 

 

Yol, JRA için “binanın merkezine ışık ve hava getirecek ve merkez ve saha evi personeli için açık hava toplantısı, rekreasyon ve dinlenme alanı yaratacak” iki iç avlu ile çevrelenecek. Ofis alanı, kapalı toplantı odalarının ve ofislerin alternatif bölümleri ve açık ortak çalışma alanları ile organize edilecektir.

 

Bir patika parkı planlanan binayı ikiye ayırarak tarla evini SMG ofislerinden ayıracaktır. (John Ronan Architects’in izniyle)

 

Parkın kendisine gelince, yapının batısında hem çim hem de suni çim oyun alanları; “Park bölgesinin sürdürülebilirlik vizyonu tarafından bilgilendirilen daha doğal bir peyzaj uygulaması” yeni binanın doğusunda uzanacak ve JRA’ya göre ön planını sağlayacaktır. Ayrıca sprey havuzlu bir oyun alanı da olacaktır.

 

İnşaatın 2021’in başlarında başlaması planlanıyor.

 

Kaynak: www.archpaper.com

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org