Waterfront Botanik Bahçesi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Waterfront Botanik Bahçesi
Share 8 Mayıs 2020

Tasarım: Perkins and Will
Kentucky, Louisville’deki kötü şöhretli çöplük ve düzenli depolama alanı, yeni Waterfront Botanik Bahçeleri’ne dönüştürüldü:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehir merkezine bakan bir tepenin üstünde oturan 23.5 dönümlük yemyeşil bir alan. Perkins ve Will bahçelerin ana planını, yeni açılan Graeser Aile Eğitim Merkezi’ni ve açık hava meydanını tasarladı. Bahçeler, Louisville şehir merkezine arabayla beş dakika veya Louisville Waterfront Parkı’na 30 dakikalık yürüme mesafesinde olup, sakinlere ve ziyaretçilere kolay erişim imkanı sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahçe kompleksinin merkezinde 580 metrekarelik Graeser Aile Eğitim Merkezi bulunmaktadır: ahşap ve cam, sürdürülebilir şekilde tasarlanmış yapı organik bir form alır, plaza boyunca kıvrılarak başlangıçta heykelsi bir varlık sağlar. genel botanik bahçesi projesinin inşası. Yatay ahşap yapının uzun açıklıkları, çevresi etrafındaki cam duvarlarla dönüşümlü olarak 99 çam sütununda oturan sürekli şerit benzeri bir halka kiriş tarafından desteklenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeotermal olarak ısıtılan merkez, yenilebilir bahçeleri, doğal bahçeleri ve tozlayıcı bahçeleri – açık kırmızı ve turuncu-sarı süs biberleri, sivri-pembe horozibiği, turuncu lantana, mavi asterler, kırmızı ile açık plazaya kolay erişime sahip yerli bitkiler arasında yer almaktadır. – mor hardal ve paslanmaya dayanıklı saz. Plaza genelinde çarpıcı bir şeffaf su duvarı bulunmaktadır – ilk bahçe aşamasında göze çarpan bir özelliktir ve Louisville şehir merkezini görebilirsiniz.

 

 

Proje Bilgileri:
Proje: Kıyı Botanik Bahçeleri
Mimarlar: Perkins ve Will. Ralph Johnson, Zan Stewart, Bryan Schabel, Matthew Kuhl, Luke Murphree, John Perrine, Danny Mui, Lara Zakhem, Adam Lund, Jeff Sanner, Joe Stypka, Julie Michiels, Mark Walsh, Rocco Tunzi, Lauren Fraley, Allen Pratt, Micah Lipscomb , Leo Alvarez (tasarım ekibi)
M / E / P Mühendisleri CMTA Müşavir Mühendisler
İnşaat Mühendisi: Sabak, Wilson ve Lingo, Inc
Yapısal Mühendis: Yapısal Hizmetler A.Ş.
Yapısal Ahşap / Glulam Danışmanı: Yapısal Ahşap Sistemleri

 

 

 

Kaynak: www.architectmagzine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org