Platform 16 |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Platform 16
Share 8 Mayıs 2020

Tasarım: Kohn Pedersen Fox Associates

Associates (KPF) kısa bir süre önce Downtown San Jose, California’da Boston Properties tarafından geliştirilen 110 bin metrekarelik, üç katlı bir ofis kampüsü olan Platform 16’nın temelini arttı.

 

 

 

 

Google’ın planlanan sekiz milyon metrekarelik transit köyüne ve büyük bir Körfez Bölgesi ulaşım merkezi olan Diridon İstasyonu’na 5,4 dönümlük bir alanda yer alan Platform 16’da birden fazla açık teras, aktif yaya meydanları, geniş zemin plakaları ve 5 metrelik zemin yüksekliği ile, çeşitli yolcuların deneyimlerine öncelik vermektedir.

 

 

 

 

Platform 16’nın ana cephesinde, merkez, sol ve sağ olmak üzere üç modül yönü, binanın ölçeğini yıkarak ve güneşin yansımasındaki payetler gibi parlayarak derinlik ve doku hissi yaratır. Projenin düşük, yatay kütlesi her seviyede büyük teraslar oluşturmak için adım atarken caddeden çekiliyor. Kiracılar ve San Jose ve yakındaki Guadalupe Nehri Parkı’nın engelsiz manzaraları için önemli açık alan sağlayan bu teraslar, Platform 16’nın iç mekanlarını gün ışığının derinliklerine taşıyacak şekilde konumlandırılmış ve yönlendirilmiştir. Bronz renkte olan teras cephesi, projenin sürdürülebilirliğine işaret eden organik bir kompozisyon uyandırarak, malzeme ve ölçek ana duvarını zıtlaştırmaktadır. Her seviyede erişilebilir olan teras alanı, geleneksel ofis ortamının dışında refahı teşvik eder.

 

 

 

 

KPF Tasarım Sorumlusu Trent Tesch, “Platform 16 için hedefimiz, doğası gereği esnekliği sayesinde zamanın testine dayanacak duyarlı, cömert ve sağlıklı bir bina yaratmak” dedi. “Binaların her seviyesinde önemli bir açık alan yaratarak, dinamik bir cepheyle birlikte cadde boyunca görsel bir çeşitlilik yaratan kilit anlarda formu oyularak yolcuların sağlık ve konforuna öncelik verdik.” diye devam etti.

 

 

 

 

 

KPF Genel Müdürü Lloyd Sigal, “Platform 16 tasarımımız, son teknoloji ürünü ve sürdürülebilir bir iç / dış mekan işyeri ve kampüsü oluşturmak için San Jose’nin sıcak ve kuru ikliminden yararlanıyor” “Projenin geniş iç taban plakaları, cömert dış mekan teraslarına kadar uzanıyor, yenilikçi ve çevresel olarak tasarlanmış bir cephe sistemi ile bol miktarda gün ışığı sağlıyor.” dedi.

 

 

 

 

“Bu, her biri bu vizyoner projenin yürütülmesinde ayrılmaz bir rol oynayan Boston Properties, TMG ve Devcon’daki arkadaşlarımızla çok yakın işbirliğini yansıtan Platform 16 için heyecan verici bir dönüm noktası. Bu proje, San Jose şehir merkezinin ne olacağına dair yeni bir belirleyicinin başlangıcı olacak – ilgi çekici, işyeri odaklı ve çevreye duyarlı bir yer ”, diye ekledi West Coast Operations KPF Direktörü Angela Wu.

 

 

 

 

Platform 16’nın dinamik tasarımına ek olarak, proje son derece enerji tasarrufludur. Kalkınma için mevcut enerji kullanım tahminleri, AIA 2030 Taahhüt hedefini, temeline karşı% 80’lik bir azaltma, bir dizi sürdürülebilir tasarım stratejisi ile elde edilen bir başarıdan daha iyi performans göstermektedir. Yüksek performanslı bir cephe, pasif soğutma sistemleri ve yüksek verimli aydınlatma sistemlerinin kombinasyonu, binanın enerji talebini en aza indirirken, bina talebinin% 20’sini kapsayan bir güneş PV çatısı için tasarım hükümleri binanın emisyonlarını daha da azaltacaktır. Buna ek olarak, projenin geleneksel merkezi çekirdek sistemi, gelecekteki herhangi bir kiracıya hitap etmek için ve yeniden yapılandırma için geniş alan sağlayan arzu edilen tabandan yere yükseklikler ile birlikte esnek, verimli zemin plakaları oluşturur.

 

 

 

 

Platform 16 sadece çevresiyle görsel bağlantı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mahalleye yaya erişimi ile genel olarak Körfez Bölgesi’ne transit erişim sağlar. Howard Caddesi ve Eski Batı Julian Caddesi’ndeki konumu, çalışanlar, ziyaretçiler ve halk için yaya ve bisiklet erişimi yoluyla bağlantıyı artırır. Güney tarafında San Pedro Meydanı, şehrin finans merkezi, SAP Center arenası ve Diridon İstasyonu’na kolay erişim sağlayan esnek ve dinamik bir kamusal alan haline geliyor. Bu intermodal taşımacılık merkezi, planlanan BART ve California Yüksek Hızlı Tren istasyonu ile birlikte Caltrain, VTA Hafif Raylı hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

San Jose Belediye Başkanı Sam Liccardo, “Platform 16, çok sayıda önemli Downtown San Jose varlığının – Guadalupe Nehri Parkı, Mineta San Jose Uluslararası Havaalanı, Köpekbalığı Tankı ve merkez istasyonumuzun kesiştiği noktada ortaya çıkıyor” dedi. “Silikon Vadisi’nin kentsel merkezi olarak şehirmerkezinin yörüngesini değiştiren bir ofis alanı dalgasının öncüsü.”

 

 

 

 

Boston Properties Genel Müdür Yardımcısı Bob Pester, “South Bay’deki varlığımızı genişletmek için sabırsızlanıyoruz” “San Jose bölgenin yenilikçiliğinin ve büyümesinin merkezinde yer alıyor ve iş dünyasının ihtiyaçlarını ve burada bulunan olağanüstü yetenekli işgücünü desteklemekten gurur duyuyoruz.” dedi.

 

 

Platform 16’daki inşaatın ilk aşamasının 2023’te tamamlanması bekleniyor.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagzine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org