Kuala Lumpur Arenası |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kuala Lumpur Arenası
Share 16 Mayıs 2020

Tasarım: Manica Architecture

Lebuh Raya KLIA otoyolunun yanında ve Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı’na yakın bir konumda bulunan bu yeni çok amaçlı kapalı alan, birinci sınıf uluslararası eğlence, yayın ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Yaklaşık 17.000 kişilik geniş bir konser kapasitesi ile benzersiz tasarımı ve oturma konfigürasyonu maksimum bitiş aşaması konser kapasitesine izin verirken çok çeşitli diğer etkinliklere ve gözlüklere ev sahipliği yapma esnekliğini korur.

Tasarım, spor ve eğlence için tüm uluslararası standartlara uyar, bu da onu Malezya’da uluslararası kalite etkinliklerine ev sahipliği yapabilen en önemli eğlence mekanı haline getirir.

 

 

 

 

Bina formu için anahtar ilham, ileri hareket, modernizm ve zarafet kavramıdır. En çarpıcı unsur, ana giriş ve dış sahne alanını barındıran büyük bir gölgelik haline gelen çatıdır. Cesur formu onu işleviyle benzersiz bir şekilde ilişkili özel ve ikonik bir stil olarak ortaya çıkar.

 

 

 

 

Bina, asma katlara daha kolay erişim ve ışık sağlayan ayrı bir podyum yapısında oturuyor. Buna ek olarak, podyum yaklaşım ve ana yola giriş dramını da vurgulamaktadır.

 

 

 

 

Arena, daha büyük karma kullanımlı KLIA Aeropolis gelişiminde yer almaktadır. Aeropolis projesinin geliştiricisi ve sahibi olan MAHB, iş ve eğlence amaçlı bir uluslararası varış noktası haline getirmek amacıyla büyük karma kullanımlı gelişmeyi açık bir şekilde inşa ediyor. KL Uluslararası Havaalanı’na sadece 3 mil ve KL Sentral İstasyonu’na sadece 28 dakika uzaklıkta yer alan yeni Kuala Lumpur Arena, hem yerel Malaya halkı hem de çok çeşitli uluslararası iş ve eğlence ziyaretçileri için önemli bir cazibe merkezi olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:
Mimarlar: Manica Mimarlık
Yer: Kuala Lumpur, Malezya
Yapı Tipi: Karma kullanım


Yorum yazmak için


  TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası, Bakırköy’de inşa edilen pandemi hastanesi nedeniyle iki pisti kullanılamaz hale getirilen Atatürk Havalimanı ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Rıfat DOĞAN ARTI GERÇEK- TMMOB Mimarlar Odası, Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle kamu malına zarar verme suçlaması ve zarara neden olanlarla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org