İRAN’DA KORUMA ve DİSİPLİNLER ARASI İŞBİRLİĞİ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
İRAN’DA KORUMA ve DİSİPLİNLER ARASI İŞBİRLİĞİ…
Share 21 Mayıs 2020

 

 

 

Yenileme Raporu Çalıştayı: Proje TAAR-2

 

 

 

INTBAU İran, 2007 yılında İran’ın eşsiz ve zengin inşa edilmiş mirasına ve yerel tipolojilerine yerel, ulusal ve uluslararası ilgi göstermek için kurulmuştur.

 

 

 

Bu bölüm, her yaz yenilenme konulu bir çalıştay düzenliyor ve bu da profesyoneller, akademisyenler ve yerliler arasında işbirliğinin artırılmasını destekliyor. Atölye ayrıca sürdürülebilir ve geleneksel bina tekniklerini de öğretiyor. Bu teknikler kerpiç, rammed toprak kullanımı, kamış ve çamur uygulaması ile ahşap ve taştan geleneksel yapıların inşasını içermektedir.

 

 

 

 

11-20 Eylül tarihleri ​​arasında Tahran, Natanz, Targhrood ve Taar köyünde düzenlenen atölyede bu yıl INTBAU İran, Terrachidia, Tahran Üniversitesi, Atelier SigmaN ve CatMap grubu işbirliği yaptı.

 

 

.

Sarar su değirmeni, kırsal bağlamı, tarihi, sosyal önemi ve konumu nedeniyle örnek olay olarak seçilmiştir. Ekip, yerel paydaşlarla ve İran’ın kültürel mirasın korunması için yasal çerçevesiyle bağlantı kurarak yapıyı onarmaya çalıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çalıştaya 30’dan fazla öğrenci, 5 öğretmen, 14 öğretim üyesi, 6 yerel öğretmen, 6 yerel asistan ve yerel toprak sahibi olmak üzere yaklaşık 60 kişi katıldı.

 

 


Daha sonra ekip Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Koleji’nde düzenlenen bir sergi hazırladı. Sergi, çalıştayın her gününden fotoğraflardan oluşan projenin bir zaman çizelgesini içeriyordu.

 

 

 

 

 

 

RAPORUN TÜMÜNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Kaynak: www.intbau.org

 

 

2 Yorum
  1. İran hakkında koruma meselesinde iyi duyumlar yok malesef. Binlerce yıllık bir uygarlık ama kentleşmesi çok özensiz. Gençlerin bu çalışması çok mühim.

    adem güzelyurt | 31 Mayıs 2020

  2. şu gençler yok mu, elbirliği ile çok yol alınıyor.

    sevda gül | 1 Haziran 2020


Yorum yazmak için


Yetkililer nihayet Berlin’in “tahterevalli” si için yeniden birleşme anıtının zeminini hazırladı…   Editör: MATT HICKMAN   Önemli gecikmelerden ve tartışmalardan sonra, geçtiğimiz ay Berlin’de, 1989’da yeni, birleşik bir Almanya’ya geçilmesini  isteyen protestocuları onurlandıran interaktif bir anıt üzerinde çalışmalara başlandı. Stuttgart ve Berlin’de ofisleri olan bir mimarlık firması olan Milla & Partner tarafından tasarlanan anıt, Almanya’nın […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org