Batıkent’te sosyal kültürel tesis alanının ticaret alanına dönüştürülmesine yargıdan iptal |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Batıkent’te sosyal kültürel tesis alanının ticaret alanına dönüştürülmesine yargıdan iptal
Share 23 Mayıs 2020

Ankara Batıkent’te “sosyal kültürel tesis alanı”nın “ticaret kullanım alanı”na dönüştürülmesini içeren imar planı değişikliği mimarların açtığı dava sonucu iptal edildi.

 

 

 

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Ankara’nın doğal ve kültürel varlıklarını savunma mücadelesinde bir kazanım daha elde edildi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Yenimahalle’de Batıkent kapsamındaki Turgut Özal Mahallesi’nde “sosyal kültürel tesis alanı”nın “ticaret kullanım alanı”na dönüştürülmesini içeren 2017 tarihli imar planı değişikliğine karşı mimarların açtığı davada Ankara 5. İdare Mahkemesi iptal kararı verdi.

 

 

Mahkemenin iptal kararında teknik ve bilimsel gerekçelere, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve kamu yararına aykırılık tespit ettiğini belirten Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Haklılığımızın yargı kararlarıyla tescil edilmesi, mücadele azmimizi perçinlemektedir. Sosyal, kültürel ve yeşil alanlarımız yok etmeyi hedefleyen puan değişikliklerini yargıya taşımaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak : sendika63.org


Yorum yazmak için


Yetkililer nihayet Berlin’in “tahterevalli” si için yeniden birleşme anıtının zeminini hazırladı…   Editör: MATT HICKMAN   Önemli gecikmelerden ve tartışmalardan sonra, geçtiğimiz ay Berlin’de, 1989’da yeni, birleşik bir Almanya’ya geçilmesini  isteyen protestocuları onurlandıran interaktif bir anıt üzerinde çalışmalara başlandı. Stuttgart ve Berlin’de ofisleri olan bir mimarlık firması olan Milla & Partner tarafından tasarlanan anıt, Almanya’nın […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org