AÇIK MİMARLIK STÜSYOSUNA DÖNÜŞÜM |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
AÇIK MİMARLIK STÜSYOSUNA DÖNÜŞÜM
Share 15 Mayıs 2020

Esrawe Studio’nun Mexico City ofisinin “dürüst bir endüstriyel estetiği” var

Editör: Bridget Cogley

Eski bir yapının yenilenmesi, yeni fonksiyon verilmesi ile bir mimarlık stüdyosuna dönüşüyor.

 

 

 

 

Yıpranmış ahşap kirişler, eski bir dans salonunu devralan tasarımcı Hector Esrawe liderliğindeki Mexico City’nin Esrawe Stüdyosu’nun ofisine dönüştü.

 

 

 

Şehrin ağaçlıklı Roma Norte semtinde bulunan 565 metrekarelik bina, Esrawe’nin İspanyol tasarımcı Manuel Bañó ve Mexico City merkezli Estonyalı küratör Age Salajõe ile birlikte çalıştığı EWE Studio için bir showroom içeriyor.

 

 

 

 

Ancak mekanın büyük bir kısmı Esrawe Studio için bir ofis. Tasarım stüdyosunun yenilenmesi, 1950’li yıllara dayanan binanın ahşap yapısını ortaya çıkarmak için iç mekanların soyulmasını içeriyordu.
Mevcut metal tavan restore edildi ve boyandı ve ek kiriş sağlamak için beton kirişler inşa edildi.

 

 

 

 

Stüdyo, zeminleri betonla kapladı ve temiz ve minimal bir tarz için iç duvarları beyaza boyadı.
Esrawe Studio, “Dürüst endüstriyel estetik, yaratıcı bir atmosfer için ideal olduğunu kanıtladı.” dedi.

Stüdyo ayrıca zemin katın içine yemyeşil ekimlerle bir açık alan ekledi ve daha sonra yukarıdaki katta çoğalttı. Izgaralı tasarıma sahip cam duvarlar alanı kapladı ve doğal ışığın binaya girmesine izin verdi.

 

 

 

 

Özel ofisler ve konferans salonları oluşturmak için birkaç duvar yerleştirilirken, büyük bir kitaplık binada Esrawe Studio’nun ofisini showroom’dan ayırmak için bir oda bölücü görevi görüyor.

 

 

Ofisin pencereleri olmadığı için doğal ışık getirmek için ışıklıklar da eklendi.

 

 

 

 

Ofis açık plan ve büyük, siyah masalarla dolu mimarlar, tasarımcılar, mühendisler ve diğer personel için çeşitli işyerlerini barındırıyor.

 

Masaüstü bilgisayarların yanı sıra model yapımı için alan, bir 3D yazıcı ve bir lazer kesme makinesi içerir.

 

 

 

 

Corkboard’lar, devam eden projeleri görüntülemek ve sesi emmeye yardımcı olmak için çevre duvarlarını kaplar. Raflar, mobilya konseptleri dahil olmak üzere modelleri ve tasarımları ve ahşap, metal ve taş örnekleri gibi malzeme testlerini sergiler.

 

“Bu, geçmiş projelerimizin, süreçlerimizin, maketlerimizin ve son olarak, yıllar boyunca inşa edilen bellek ve bilginin bir arşivini oluşturmamıza izin veriyor.”

 

 

 

 

Esrawe Studio’nun ofisi, birinci kattaki mutfak ve yemek alanının yanı sıra çatı terası ile tamamlanmıştır.

Hector Esrawe, Meksika’nın en tanınmış tasarımcılarından biridir. 1968’de Mexico City’de doğdu ve 2003 yılında isim stüdyosunu kurmadan önce Universidad Iberoamericana’da (UIA) endüstriyel tasarım eğitimi aldı. 2017 yılında EWE Studio’yu kurdu.

 

 

 

 

İsimsiz stüdyosunun projeleri, Mexico City’deki Tori Tori restoranı ve Auditorio Nacional bar dahil olmak üzere mobilyadan iç tasarıma kadar uzanıyor. Stüdyo aynı zamanda Casa Sierra Fría adlı bir tuğla ev olan ilk bina projesini de tamamladı.

 

 

Fotoğraf: Genevieve Lutkin

Proje Bilgileri:
İnşaat mühendisi: Grupo BVG
Aydınlatma: LUA Luz en Arquitectura
Peyzaj: Arturo Flores

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

 

1 Yorum
  1. Bu kadar geniş alanlı ofisler yeni düzen için de uygun aslında. Sosyal mesafeye uygun düzenleme daha kolay yapılabilir.

    Deniz Kayacan | 18 Mayıs 2020


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org