2019-2020 En İyi On Öğrenci Ödülü… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
2019-2020 En İyi On Öğrenci Ödülü…
Share 23 Mayıs 2020

AIA ve ACSA 2019-2020 COTE Öğrenciler İçin En İyi On Ödülü Sahiplerini Açıkladı

Kazanan projeler, ABD’deki yedi okulda tamamlanan öğrenci çalışmalarını temsil ediyor.

Editör: KATIE GERFEN

 

Bugün, Amerikan Mimarlar Enstitüsü Çevre ve Üniversite Mimarlık Okulları Birliği Komitesi 2019-2020 COTE Öğrenciler için En İyi On Ödülü kazananları açıkladı. Ödüllere göre,  “gün ışığı, pasif ısıtma ve soğutma sistemleri, sürdürülebilir malzemeler, su tasarrufu, enerji üretimi ve diğer sürdürülebilir sistemler yoluyla karbon-nötr operasyonlara ulaşmak için çalışan” 10 öğrenci projesini tanıtılıyor.

Öğrenci projeleri, profesyonel AIA COTE İlk On Ödülleri ile aynı 10 kritere göre değerlendirilmiştir: Entegrasyon, topluluk, ekoloji, su, ekonomi, enerji, sağlık, kaynaklar, değişim ve keşif. Ödül programı, aynı açıklamaya göre, öğrencileri “çevreyi koruyan ve geliştiren tasarım çözümleri sunmak için mimariye, doğal sistemlere ve teknolojiye tam entegre bir yaklaşım kullanan projeler sunmaya” zorluyor.

Bu yılki jüri, Virginia Üniversitesi’nden Elgin Cleckley; Coulson’dan AIA Carly Coulson; Clemson Üniversitesi’nden Michael Horan; Olson Kundig’den FAIA’dan Tom Kundig; ve Arlington’daki Texas Üniversitesi’nden Adrian Parr’dan oluştu.

 

KAZANANLAR:

 

 

Yüksek Entegrasyon
Öğrenciler: George Sorbara ve Hunter Harwell
Okul: Clemson Üniversitesi
Öğretim Üyesi Sponsoru: Ulrike Heine, David Franco ve George Schafer

 


Jüri Yorumu:
Yükseltilmiş Entegrasyon, hem grafik hem de yazılı olarak ayrıntılı olarak sunulan açık ve tutarlı bir anlatı gösterir. Farklı ölçeklerde çalışan binanın biçimi iyi araştırılmış ve çarpıcı bir şekilde otoyol yapısını güzel alanlara dahil ediyor. Bu yenilikçi öğrenciler, on sürdürülebilir önlemin tümünü maksimum potansiyellerine dahil ettiler. Proje, korunmasız Portland ailelerini ve gençleri barındıran çok kritik bir konuyu ele alıyor ve tasarım yaklaşımında bir neşe ve aciliyet duygusu entegre ediyor. Proje, karayollarının ürettiği kullanılmayan, dikkate alınmayan alanları amaç alanlarına dahil ederek sürdürülebilirlik tanımlarını yeniden tanımlamaktadır. Bu yenilikçi yaklaşım, Portland’ın evsiz nüfusunun gururlu alanlara – kişisel ve fiziksel yükselmeye – entegrasyonunda devam ediyor.

 

 

 

 

Çarşı 324

 

 

Öğrenciler: Anannya Das ve Connor Mougin
Okul: Iowa Eyalet Üniversitesi
Fakülte Sponsoru: Ulrike Passe


Jüri Yorumları:
Bazaar 324, COTE önlemlerine çok katmanlı bir bakış sunuyor, içerici bir tasarıma sahip – Amerikan Güney’in karmaşık kültürel manzaralarında çok gerekli bir durumu ortaya koymaktadır. Projenin dinamik birinci kat kamusal alanı, toplumun, kültürün ve ekonominin yeni entegrasyonlarını teşvik ediyor, zamanımızın temel ihtiyaçlarını ustaca karşılayarak, kompleksi ve toplumu bağlayan ilginç çarşı konsepti ile yeni, eski binaların zengin, katmanlı ve zorlayıcı bir yer yaratıyor birlikte. Tasarım, su, hava ve enerji için bir filtreleme cihazı görevi gören sofistike pasif tasarımı içerir. Öğrencinin öykü tasarımı açıktır ve sürdürülebilirliğe şiirsel bir yaklaşım sunarken, çok düşünceli ve etkileyici bir ekonomik durum ortaya koymaktadır.

 

 

 

Oyun Kütüphanesi

 

 

Öğrenci: Nicole Andersson
Okul: Montana Eyalet Üniversitesi

Fakülte Sponsorları: Steven Juroszek ve Jaya Mukhopadhyay

 

 

Jüri Yorumları: Oyun Kütüphanesi, sürdürülebilir bir tasarım konseptini nasıl alacağımızı ve onu on COTE önleminin tamamında mükemmel hale getirerek nasıl gerekli düzenlemeleri yapacağımızı gösteriyor. Çarpıcı binalar, netlik ve verimlilikle tasarlanmış kat planları ile ikna edici bir şekilde sunulmaktadır. Binanın ölçeklendirilmesi sokak varlığına ve komşu binalara tepki verir. Bu proje, yüksek performanslı yeşil binanın nasıl güzel, basit ve iyi entegre olabileceğine dair müthiş bir örnektir.

 

 


Su hattı

 

Öğrenciler: Cera Yeo ve Jingyi Luo
Okul: California Sanat Koleji
Fakülte Sponsoru: Evan Jones


Jüri Yorumu:
Waterline kültürel temeli olan güçlü ve sürdürülebilir bir tasarım çözümüdür. Proje detayları, ayrıntılar boyunca bu ilgiyi asla kaybetmeyen ilk bakışta çarpıcı olan bir heyecan ve düşüncelilık seviyesi sağlar. İyi işlenmiş kaplamalar ve detaylar, fantastik bir yer ve etkileyici inşaat teknolojisi yaratan gerçekçi bir tasarım sunar.

 

Esnekliği Geri Kazan: Sökün. Dökmek. Kalma.

 

 

Öğrenciler: Ryan Bing ve Joe Scherer
Okul: Clemson Üniversitesi
Fakülte Sponsoru: Ulrike Heine


Jüri Yorumları:
Geri Kazanım Dayanıklılığı, çevreyi nasıl tasarlayacağımız konusunda ilginç bir soru soruyor? Gönderme grafikleri, ustalıkla oluşturulmuş çizimlerdeki yer hissini açıkça göstermektedir. Bu öğrenciler ekolojiyi ve tüm unsurları nasıl çarpıcı bir şekilde tasarlayıp bağlayacaklarını anlarlar. Trans-tür tasarımına gösterilen projeler ilgi çekici ve yenilikçi.

 

 

Copain, Copain?

 

 

Öğrenciler: Audrey Rochon, Anton Zakharov ve Melaine Niget
Okul: Universal Laval
Fakülte Sponsorları: Claude Demers ve André Potvin


Jüri Yorumları:
Copain, Copain? Eşsizdir – COTE önlemlerinin potansiyelini, yerel bina bilgisine dayalı bir ilave ekleyerek gösterir. İlgi çekici sürdürülebilir konseptlere ve büyüleyici dış mekan bağlantılarına sahip mevcut bir ilkokula ek olarak. Binaların yapıcı süreci grafiksel olarak iyi bir şekilde sunulmuş ve sürdürülebilirliğin yeni bir topluluk sembolü ortaya çıkmıştır. Aşırı soğuk iklimler için ideal olan düşük enerjili tasarım, bu grafik açıdan cazip kazanan projede yaratıcı bir şekilde sergileniyor.

 

Yukarı -Lift Teknoloji Kulesi

 

 

Öğrenciler: Bex Sejdiu ve Devin Waddell
Okul: Charlotte, Kuzey Carolina Üniversitesi
Fakülte Sponsorları: Kyoung-Hee Kim ve Liz McCormick

 

 

Jüri Yorumu: [Yukarı] -Lift Teknoloji Kulesi, bina ekosistemi yoluyla enerji akışını araştırıyor. Bu sürdürülebilir yüksek katlı proje net, özlü ve çarpıcı grafiklere sahiptir. Bu yüksek artışın en çekici yönleri, on çevresel önlemi karşılamaya yönelik zorlayıcı sistem yaklaşımıdır.

 

 

 

 

Romberg Ekoloji ve Dayanıklılık Merkezi – Yüksek Performanslı Tarihsel Yenileme

 

 

Öğrenciler: Pitchayut Kingkaew, Qihui Bao ve Shuang Yan
Okul: California Üniversitesi, Berkeley
Fakülte Sponsorları: William Leddy, FAIA, Marsha Maytum, FAIA ve Hsin-Hsein Chiu

 

 

Jüri Yorumu: Romberg Ekoloji ve Dayanıklılık Merkezi, hem tarihi yenilemeyi hem de zarif sürdürülebilirliği kapsayan oldukça rafine bir tasarımdır. Bu proje, dikkate alınacak birçok mevcut bina ile karmaşık bir alana sahiptir ve önerilen çözüm, parçaları ve bağlantıları ustaca bir peyzaj konseptine bağlayan parlak bir tasarımla, eskiden yeniye ustaca yeniden kullanır ve örgüler, genişler yerine azalır. Tüm COTE önlemlerini agresif bir şekilde karşılarken ve tasarımı basit ve topraklı hissettirirken, yeni ve eskiyi birleştirmek için disiplinli, hassas bir yaklaşım gerektirir.

 

 

Matriochkas

Öğrenciler: Marie-Hélène Cliché, Michael Comtois ve ientienne Vigneau
Okul: Universal Laval
Fakülte Sponsorları: Claude Demers ve André Potvin

 

 

Jüri Yorumları: Matriochkas, çocuklar için ilgi çekici bir tasarım ve net bir sürdürülebilir yaklaşımla prefabrik bir inşaat teknolojisi kullanarak öğrenme sunuyor. Yapıyı ikna eden projeler, açık havada, fiziksel olarak olumlu bir öğrenme ortamı yaratır. Öğrenciler tasarımlarını net grafiklerle sundular ve projelerin inovasyonunu ve çevresel yöntemleri ayrıntılı bir şekilde ortaya koydu.

 

 


Bio Tower: Yeşil Bir Tıbbi Araştırma Merkezi

 

 

Öğrenciler: Sophia Bullock, Drake Cecil ve Alex King
Okul: Charlotte, Kuzey Carolina Üniversitesi
Fakülte Sponsorları: Kyoung-Hee Kim ve Liz McCormick

 

 

Jüri Yorumları: Bio Tower, çevre mükemmelliği olarak ekolojiyi tasarım mükemmelliği ile ele alan bir kule yaratıyor. Projelerin parlak planlama stratejisi ekolojiyi sergilemek için harika bir yoldur. Binaların biçimi, hacmi ve sadeliği şehrin bağlamına ve topluluk dokunuşuna hitap ediyor. Tasarım, büyüleyici bir vahşi bölge içerir, sağlıklı yaşam sakinlerine katkıda bulunma yeteneği ve hafif raylı bağlantı, iyi bir şekilde yürütülür.

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 

 

 

1 Yorum
  1. Değişik ufukları olan bir yarışma sonucu, şu yolu havadan geçiren Esnekliği Geri Kazan: Sökün. Dökmek. Kalma. projesi biraz sorunlu, otoyolu önemsemiş.

    Fikret Aslantürk | 7 Haziran 2020


Yorum yazmak için


Tasarım: Architensions Architensions ve Andrew Bruno, Los Angeles’ın güneyindeki Vermont Knolls semtinde yer alan spekülatif bir kooperatif fourplex olan Knolls Co-Living’i tasarladı. Teklif, LA Şehri’nin düşük katlı, çok birimli konut mimarisi için yeni uygun fiyatlı modeller talep eden Alçak Katlı yarışmasına yanıt verirken, aynı zamanda Architensions’ın çağdaş konutları çok kuşaklı ve derinden komünal olarak yeniden […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org