Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Seçkisi, COVİD-19 Günlerinde Online Gösterime Giriyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Seçkisi, COVİD-19 Günlerinde Online Gösterime Giriyor
Share 21 Nisan 2020

 

 

Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Seçkisi, COVİD-19 Günlerinde Pazartesi Günü Online Gösterime Giriyor

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Covid-19 salgını günlerinde Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali kapsamında çeşitli zamanlarda gösterimi yapılan belgesel ve animasyonlardan oluşan -20 Nisan 2020 Pazartesi günü başlayacak ve 15 gün sürecek- bir seçkiyi Mimarist TV’den izleyicileri ile buluşturuyor.

 

Programın oluşturulması aşamasında filmlerin yönetmen ve yapımcıları ile görüşülüp, yayın için izinleri alındı. Bu süreçte dünyanın her köşesinden yönetmen ve yapımcılara ulaşıldı. Bu çalışma yaşanılan acıyı, umudu paylaşmak, dayanışma ve birlikteliği yükseltmek amacıyla yapıldı.

Görüştüğümüz bir yapımcıdan ‘yönetmenlerden birini kaybettiğimizi, bazı yönetmenlerin Covid-19 salgınında rahatsızlandığını, halen iyileşmek için tedavi gördüklerini’ öğrendik. Bazı kişilerden de maalesef henüz haber alamadık.

Görüştüğümüz yönetmen ve yapımcı dostlarımız, bizlerle bu dayanışma içinde bulunmaktan onur duyduklarını ilettiler.

Yaşadığımız bu zor günlerde, filmlerinin yayınlanmasına olanak tanıyan, umutlarını bizimle paylaşan, dayanışma gösteren tüm yapımcı, yönetmen ve film ekiplerine teşekkür eder, sağlık sorunları ile mücadele eden dostlarımıza acil şifalar, aramızdan ayrılan Yönetmen Jacek Link-Lenczowski’nin ailesi ve dostlarına başsağlığı dileriz.

Günlük film gösterimleri için

http://www.mimarist.tv/category/festival-filmleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.mimarist.org/uluslararasi-mimarlik-ve-kent-filmleri-festivali-seckisi-covid-19-gunlerinde-pazartesi-gunu-online-gosterime-giriyor/


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org