Rant yağması bitmiyor: Sıra konteynır evlerde |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Rant yağması bitmiyor: Sıra konteynır evlerde
Share 29 Nisan 2020

Turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalı nedeniyle “Türkiye’nin Maldivleri” olarak anılan koruma altındaki Salda Gölü çevresinde rant yağması durmak bilmiyor. Gölün halk plajı alanının hemen arkasına bu kez konaklama hizmeti verecek şekilde “konteynır evler” konduruldu.

 

 

 

 

 AKP Yeşilova İlçe Başkanı Ercan Çetinkaya’nın babası Şenol Çetinkaya’ya ait olduğu ileri sürülen arazide Salda Gölü manzaralı 8 konteynır evin yapımı, belediyenin izin vermemesine karşın sürdürülüyor.

 

Yeşilova Belediyesi yetkilileri, Salda gölü çevresinde yapılan inşaatlarla ilgili hiçbir şekilde izin vermediklerini söylerken AKP bağlantılı Gürcan ailesinin yaptığı pansiyon için bakanlıktan izin alındığını belirtti.

 

Çetinkaya ailesinin yaptığı 8 konteynırın 3 metre kadar yükseğe direkler üzerine oturtulduğu görüldü. Alt bölümlerinin kapatılarak konaklama hizmeti verilecek oda sayısının 16’ya çıkartılacağı öne sürülüyor.

 

Öte yandan Salda Gölü Koruma Derneği, göl kıyısının yasal veya kaçak tüm yapılardan arındırılmasını isterken yayımladığı bir manifesto ile ilgilileri uyardı. Manifestoda, “Göle girmek yasaklansın. Göl çevresinde seyir tepeleri oluşturulsun. Ziyaretçiler sadece manzarayı seyredebilsin. Millet bahçesi projesi iptal edilsin. Göl kenarına hiçbir yapı yapılmasın” denildi.

 

Kaynak : Cumhuriyet

2 Yorum
  1. Matthewdem | 3 Haziran 2020

  2. imar affı ismine ne derseniz deyin, daha sonraki ihlallerin başlamasına sebeptir.

    pervin gül | 7 Eylül 2020


Yorum yazmak için


Washington Üniversitesi İnşa Edilmiş Ortamlar Koleji’nin ünlü eğitimcisi, araştırmacısı ve şu anki dekanı, salgın, ekonomik çöküş ve sosyal adalet çığlıklarının ortasında tasarım mesleği için yeni soruları ortaya çıkaracak bir çarpışmayı bekliyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org