AIA 2020 Büyük Ödülü Marlon Blackwell’e… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
AIA 2020 Büyük Ödülü Marlon Blackwell’e…
Share 21 Nisan 2020

 

Marlon Blackwell  AIA’nın 2020 Altın Madalyasını Kazandı

Fayetteville, Ark. Firmasının kurucusu Blackwell, Los Angeles’taki 2020 AIA Ulusal Mimarlık Konferansı’nda Enstitü’nün en büyük onurunu sayılan “Altın Madalya Ödülünü” alacak.

 

 

Geliştirici: KATHARINE KEANE, MADELEINE D’ANGELO

 

Mark JacksonMarlon Blackwell

 

 

Amerikan Mimarlar Enstitüsü FAIA Marlon Blackwell’in, örgütün “önemli çalışma organları mimarlık teorisi ve pratiği üzerinde kalıcı bir etkisi olan bir kişiyi” tanıdığı en büyük onur olan 2020 Altın Madalyasını kimin alacağını açıkladı.

 

 

 

Almanya’da doğan Blackwell , Auburn Üniversitesi, Syracuse Üniversitesi, Ark. E. Fay Jones Mimarlık Bölüm Başkanı ve Arkansas Üniversitesi Fay Jones Mimarlık ve Tasarım Okulu gibi eğitim kurumlarında  seçkin bir profesördür.

 

 

 

Marlon Blackwell, dünyadaki“ yeri ”n bir öğrencisi. Bu etik, çalışmalarına felsefi bir tutarlılık sağlıyor diye yazdı Brian MacKay-Lyons, Blackwell’in adaylığını destekleyen bir mektupta. “O, benzersiz bir Amerikan mimarıdır; Amerikan kültür yapısını güvenle inşa ediyor. “Kültürel gerçekçi” yaklaşımı demokratiktir, ilham almak için sıradan ve her güne bakar. Uzakta olmaktan ziyade topluma bağlıdır. Bu nostaljik bir mimari değil, zamanının ve mekanının bir mimarisidir ” demiştir.

 

 

Timothy Hursley, Rodgers, Ark. Harvey Pediatrik Kliniği (2017)

 

 

Son 20 yılda Blackwell firmasına Cooper Hewitt Ulusal Tasarım Ödülü de dahil olmak üzere 20 ulusal ve 14 uluslararası tasarım ödülü verildi. 2017 yılında AIA Arkansas’tan E.Fay Jones Altın Madalyasını aldı. 2018’de 2018 yılında Ulusal Tasarım Akademisi’ne atandı ve Roma’daki Amerikan Akademisinde William A. Bernoudy Mimar olarak ikamet edildi.

 

 

Blackwell’in dikkate değer projeleri arasında Harvey Çocuk Kliniği bulunmaktadır.

 

 

FAIA’dan Julie V. Snow, “Her Marlon Blackwell tasarımı, mimarinin her sitenin benzersizliğini ortaya çıkarma ve herhangi bir programa anlam verme, güçlü ve basit formlarda etkileyici bir netlik elde etme dönüşüm yeteneğinde yeni bir derstir” dedi. Blackwell’in adaylığını destekleyen bir mektupta. “Her şekilde, tüm önlemlerde, çalışma kendi mimarimiz için beklentilerimizi artırıyor ve bize bizi sınırlandırıyor gibi görünen şeyleri aşmanın mümkün olduğunu öğretiyor.” diye devam etti.

Timothy HursleySteven L. Anderson Tasarım Merkezi ve Vol Walker Hall, Arkansas Üniversitesi Fayetteville, Ark. (2013)

2020 AIA Altın Madalyası jüri başkanlığını FAIA, Buffalo Üniversitesi, New York Buffalo Üniversitesi’nde kampüs planlama müdürü Kelly Hayes-McAlonie yürüttü.Diğer jüri üyeleri,  FAM, Emily Grandstaff-Rice, Sommerville, Mass’taki Arrowstreet kıdemli ortağıydı; Norman Foster, Hon. Londra’da Foster + Partners’ın kurucusu FAIA; Marsha Maytum, FAIA, San Francisco’da LMS’nin kurucu müdürü; FAIA, Takashi Yanai, Kaliforniya, Culver City’deki Ehrlich Yanai Rhee Chaney Architects ortağı; Scott Shell, FAIA, San Francisco’daki EHDD’nin müdürü; AIA’den Melissa Harlan, St. Louis’deki Kiku Obata & Co. ve Detroit Şehri eski planlama direktörü Maurice Cox. İdi.

Timothy HursleyNikholas Fayetteville, Doğu’daki Doğu Ortodoks Kilisesi (2012)

 

 

 


Ruth Lilly Ziyaretçi Pavyonu Indianapolis Sanat Müzesi’nde

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 

1 Yorum
  1. esaslı bir tasarımcı, güçlü bir kalem

    Anonim | 24 Nisan 2020


Yorum yazmak için


Tasarım: Ne Office Worksw Tıpkı ağaç yetiştirme sürecinin iyi bir toprak gerektirmesi gibi, kültür yetiştirme süreci de şehrin kolektif hatıralarının güçlü bir temelini gerektirir.

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org




Türkiye'nin Lider Yapı Platformu