Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Eskişehir YHT Garı Projesi’ne dünya mimarlık ödülü
Share 26 Şubat 2020

Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.

 

 

 

 

 

Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi tasarımcılarından yüksek mimar Orhan Uludağ, “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın Etüt Projesi Daire Başkanlığı Eskişehir yüksek hızlı tren garı için bir proje ihalesi açtı. İhaleyi kazandıktan sonra Prof. Dr. Mimar Zeynep Uludağ ile projenin 2014’te tasarıma başladık. Projeyi 2018’de bitirip TCCD’ye teslim ettik. Projemizde tarihi tren garından esinlendik. Mevcut tren yolu Eskişehir’i ikiye bölüyordu. Biz şehrin her iki yakasını bir araya getiren ve kent sakinlerinin aynı zamanda gündelik buluşma noktası olacak bir proje tasarladık. Yaptığımız projenin mimari olarak önemli olduğunu düşündüğümüzden bu yarışmaya başvurduk. Projemiz jüri tarafından yapılan oylama sonucunda 2020 yılı proje dalında ödüle layık görülen 10 eserden biri oldu” dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak : www.eskisehirekspres.net


Yorum yazmak için


DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, Kovid-19 salgını ile etkin mücadelede halkın sağlığını, işini ve aşını korumak için 7 önlem maddesi açıkladı.   DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, yurttaşın işini, sağlığını ve geçimini güvende tutmak amacıyla ortak bir imza metni yayınladı. Koronavirüs salgınına karşı gerçekleştirilmesi gereken ve hayati önem taşıyan 7 madde şu şekilde:

Copyright © 2020 Mimdap.org