Florida Üniversitesi Nona Gölü Araştırma Merkezi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Florida Üniversitesi Nona Gölü Araştırma Merkezi
Share 30 Ocak 2020

Yeni bina, Florida Üniversitesi’nin bitişikteki Burnham Enstitüsü, Nona Gölü Tıp Şehri kurumları ve diğer Florida araştırma kurumları ile işbirliğine dayalı ilişkiler kurmasına izin veriyor.

 

 

 

 

 

Yeni merkezin formu, içeride yer alan yenilikçi, işbirlikçi ve hayatı değiştiren faaliyetleri temsil ediyor. Zıt renkler, şekiller ve formlarla bina her yönden dinamik bir görüntü sunar.

 

 

 

 

Araştırma programlarına ek olarak, UF Eczacılık Koleji’nin Orlando kampüsü de bu binaya taşındı. Canlı, çağdaş öğrenme ortamı UF’nin Eczacılık Fakültesi ve Tıp Fakültesi için de bir araştırma üreticisi olacaktır.

 

 

 

 

Araştırma alanları arasında, geniş, “balo salonu” planlı ada tezgah alanlarından oluşan iki katlı açık laboratuvarlar, mobil lavabolar ve davlumbaz ve BSC alkolleri tarafından desteklenen vakalar bulunmaktadır. Laboratuvarlar güneyde ağaçlık bir koru manzarasına sahiptir. İç cam duvar ofislerle görsel bağlantılar sağlar.

 

 

 

 

Yapı malzemeleri, yüksek performanslı, çağdaş bir mimari tasarım için estetik değerleri, kaliteyi ve sürdürülebilirliği bir araya getirir. Malzemeler birlikte, Florida Üniversitesi’nin saygınlığını, girişimini, gücünü ve hırsını yansıtan seçkin bir yapı oluşturur.

 

 

 

 

 

 

Yenilikçi LEED Platinum sürdürülebilir tasarım stratejileri, gün ışığı hasadı, güneş kırma cihazları, soğuk ışın teknolojisi, yeniden ısıtma için ısı pompası geri kazanımı, güneş enerjisi ve fotovoltaik paneller ve yeşil çatılardır.

 

 

 

 
Fotoğraf: Moris Moreno
Proje Bilgisi:
Mimari: HOK
Yeri: Florida, Amerika Birleşik Devletleri
2013 yılı
Türü: Araştırma Merkezi
Fotoğraf: Moris Moreno

 
Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Taksim Meydanı’nda şu anda;       Cumhuriyetin öyküsünü anlatan bir heykel var.     Zamanında bir odası siyasi suikastların tetikçilerine mekân olmuş bir otel var.  

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu