ARAVENA DOHA’DA YARIŞMA KAZANDI… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
ARAVENA DOHA’DA YARIŞMA KAZANDI…
Share 25 Ocak 2020

Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı

 

 

2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri olduğunu söyleyen jüri üyeleri tarafından övüldü.

 

 

 

 

 

Elemental’in tasarım konseptinden ilham alan “1980’lerden bu yana Devlet için ekmek üreten orijinal Flour Mills’in endüstriyel mirası olan ritmik anıtsal tahıl siloları.” Tasarımcılar “katı geometri” ye eklemeye karar verdiler. Bu eski silolardan, Doha Körfezi’nin üç tarafına yayılan alan için soğutma bacaları olarak hareket etmek için gevşek gruplandırılmış yeni olanlar.

 
Tasarımcılar şimdi tasarım konseptinin daha da geliştirilmesi için Katar Müzeleri ile işbirliği yapacaklar. Ayrıca Adam Khan Architects’in ikinci tasarımı da dahil olmak üzere sekiz kısa listede yer alan tasarım için bir galeri düzenlenecek. Tamamlandığında, Art Mill projesi Katar’daki diğer iki önemli kültürel kuruma katılacak: I.M. Pei tarafından tasarlanan İslam Sanatı Müzesi ve Jean Nouvel tarafından tasarlanan Katar Ulusal Müzesi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Moulin Rouge projesi ile 6. kez WA Ödülünü kazandık. PROJE AÇIKLAMASI

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org