Villa Neo |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Villa Neo
Share 20 Kasım 2019

Tasarım: Querkopf Architekten 

 

 

Bu villa tüm gelenekleri yıkıyor ve aksi takdirde doğal çevreye sınırsız bir kontrast oluşturuyor. Doğal taştan yapılmış bir podyumda, aynı zamanda yeraltı otoparkını oluşturan sanatsal bir enstalasyon gibi, iki katlı villada yatıyor ve açıkça referans noktası olarak ormana odaklanıyor. Binanın şekli, teras için korunaklı bir dış mekan sağlarken arsanın yamacını çevreleyen bir L fikrine dayanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girişi küçük bir boşluk oluşturur. Sokaktan, üç açık beton şekli çarpıcı ve saf bir şekilde karışır ve içeriye bir bakış atmaya yer bırakmaz. Zemin kat tamamen sokağa kapanmakta, alanı ışıkla dolduran ve çevreye ve doğaya yoğun bir bağlantı oluşturan büyük cam elementlerle ormana çözülmektedir. Üst kat, zemin kat ile yaratıcı bir kontrast oluşturur. Şeffaf cam ve çelik konstrüksiyonun üstünde, yüksek derecede gizlilik ve koruma sağlayan etkileyici, bükülmüş bir beton gövde vardır. Uyku alanlarındaki tavandan tabana birkaç pencere elemanı ormana yönelik hedef manzaralar sunmaktadır. Evin ortasındaki hava sahasının etrafına büyük çelik çıtalar sarılır ve seviyelerin bağlantısını oluşturur. Bu, klasik kuralları soyutlayan heykelsel, saf ve modern bir villa vizyonumuzdur: doğanın ortasında eşsiz bir yaşam duygusu için.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir başlangıç ​​noktası olarak doğa

 

 
Temel unsurlara odaklanmış ve aynı zamanda karakteristik özellikleri bakımından zengin olan betondan yapılmış yenilikçi villa, doğal taştan yapılmış bir kaide üzerine oturmakta ve sanatsal bir enstalasyonun yanı sıra benzersiz bir yaşam hissi ile ikna olmaktadır. Doğa ve mimarlık, birbiri ile buluşuyor, birbirine aktığı ormanla aynı hizada değil. Cömert cam elemanları bol miktarda ışık sağlar ve doğanın manzarasını özel yaşam alanından açığa çıkarır.

 

 

Doğa her yerdedir: Orman, bu yer için mükemmel bir cepheye yönelik düşüncelerimizi önemli ölçüde etkilemiştir. Yosun, yaprak ve hava koşullarından etkilenmeyecek bir yüzey geliştirme görevini üstlendi, sadece onurlu yaşlanma ile. – Crosshead mimarları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kapalı formları kırmak

 

 

Hoş inziva ve rahatsız edilmeden, “Villa Neo”, Hamburg’dan birinin hayal edebileceği en çekici inziva yeridir. Beton, cam ve çelik – bunlar, bu villanın karakteristik görünümünü belirleyen üç ana malzemedir. Doğanın yanı sıra huzurlu ormanla çevrili olarak, bu mülkün sakinleri yaşamın arzu edilen içeriğine odaklanabilir. Bir yandan beton yüzeyler ile sokağa kapatılan nesnenin yapısı hoş bir mahremiyet ve güvenlik seviyesine götürür.

 

 

Diğer tarafa açılan havuz, jakuzi ve orman, boş alan için doğal dürtü tatmin edicidir. “Villa Neo” orijinalliği ile puanları. Nesne modüler bir ev değil, benzersiz bir bakış açısıyla ortaya çıktı. Bauhaus ve vahşilik karışımıyla, içindeki zerafetini, cömertliğini ve sükunetini kaybetmeden dışa güç ve güvenlik yayar. Sakinlerine üstün bir özgürlük hissi verir. – Querkopfarchitekten Zemin kat Evdeki yollar verimli bir şekilde hizalanır: Bir kavşak, tüm odaları zemin katına bağlar. Zemin katın cömertliği, özellikle tüm yaşam alanlarına intikam için açık erişim nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Ana girişten sola doğru çıkan manzara, yüksek kaliteli Gaggenau cihazlarıyla donatılmış lüks Eggersmann mutfağından doğrudan büyük bir cam ön çerçeveli çerçeveli oturma / yemek alanının üzerine düşer. Minotti kanepe, konforlu bir yaşam alanında yer almaktadır. Sağ kanattaki TV odası, yalnızca en seçkin mobilya malzemelerinin kullanılmasının altını çiziyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üst kat

 
Ustaca sahnelenmiş ve ahşap kaplı merdivenler etkileyici hava sahasından üst kata çıkar. Ismarlama, zeminden tavana monte gardıroplar, sofistike genel konsepte etkileyici bir şekilde hizalanmış, yüksek kaliteli banyo armatürleri. Özel yaşam atmosferi, çakıl taş duvarlar veya banyodaki tam yüzeyli ayna kurulumları gibi şık detaylarla doludur. Bahçenin ve ormanın hedeflenmiş manzaraları yatak odasındaki büyük pencereler ve çalışma tarafından sağlanmaktadır ve sizi hayal kurmaya davet etmektedir.

 
Bodrum kat

 
Bodrum katındaki odalar, yukarıdaki etkileyici yaşam alanına, geniş bir konuk odasına ve bir hobi odasına ve özel yağmur duşlu bir banyoya ek olarak sunulmaktadır. Aynı düzeyde, yaşam alanından kolayca erişilebilen dört garaj alanı da bulunmaktadır. Sessizliğin tadını çıkarın Etkileyici koreografiye sahip arsa alanı, sakinlere dinlenmek için bol miktarda alan ve 960 metrekarelik çim alanın nefes kesici bir manzarasını sunar. Eşsiz sonsuzluk havuzunun turkuaz mavisi suyu, içine girmeden bile etkiliyor. Güneye bakan 170 metrekarelik geniş teras alanı sizleri rahat bir buluşmaya davet ediyor. Tüm kompleks, bir veya diğer yaz gününü temiz havada geçirmek için baştan çıkarır. Soğuk olursa, lüks bir jakuzi gerekli sıcaklığı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gün gece olur

 
Oda yüksekliğindeki pencere önleri, yaşam alanını bol miktarda gün ışığı alan sular altında tutarak manzarayı yeşil manzaraya açıyor. Bir vurgu, ortadaki alanın etrafına sarılmış ve alt ve üst seviyeleri bu şekilde bağlayan büyük çelik bıçaklardır. Gün biter bitmez, sayısız zarif tasarımcı lambası, odaları atmosferik bir ışık altında bırakmaktadır ve zarif tasarım mobilyalarla ve son teknoloji bir şömineyle birlikte karşı konulmaz bir rahatlık ve sıcaklık yaratmaktadır. Gündüz veya gece, aydınlık veya karanlık, içeride veya dışarıda – Villa Neo, herhangi bir zamanda ve herhangi bir açıdan mimari bir vurgudur. Ödün vermeden bu mülk geliştirme fırsatını bulduğumuz için minnettarız.

 

 

Proje Bilgisi:

 
Proje: Villa Neo
Mimarlar: Querkopf Architekten. Fionn Mögel (baş mimar), Simon Mögel, Frank Zander, Wasfy Taha (proje ekibi)
Mühendislik: Anket ve Anket
Manzara: Querkopf Architekten
TGA: Querkopf Architekten
Fotoğraflar: Frank Löschke I Arnt Haug

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Kashef Chowdhury Kashef Chowdhury – URBANA tarafından tasarlanan bu camiye tahsis edilen kentsel arsa nispeten küçüktü, ancak araştırma caminin büyük bir cemaatin barındırılması gerektiğini önerdi.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org