Sou Fujimoto’nun ilk New York projesi ortak bir kompleks olacak |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Sou Fujimoto’nun ilk New York projesi ortak bir kompleks olacak
Share 4 Ekim 2019

Editör: Eleanor Gibson

 

Sou Fujimoto, ortak bir geliştirici olan The Collective için karmaşık bir tarihi Brooklyn sitesinde tasarladı. Bu Japon mimarın New York’taki ilk projesidir.
Londra’daki The The Collective, Bedford-Stuyvesant konumunu oluşturmak için Fujimoto ile birlikte çalıştığını, hem sakinlere hem de halka açık olan ortak tesislerin bir arada bir arada konaklama imkanı sağladığını açıkladı.

 

 

 

 

 

10 katlı kompleks, daha önce 1984-1994 yılları arasında siyah kültür ve siyasal aktivizm merkezi olan Slave Tiyatrosu’na ev sahipliği yapan 1215 Fulton Caddesi’nde yükselecek.

 
Fujimoto, “New York için tasarım yapmak, uygulamamız için çok önemli bir an sunuyor” dedi. “Özellikle, Bed-Stuy gibi kültürel açıdan zengin bir mahallede çalışmaktan ve bu tarihi mekânı yeniden hayal etmekten onur duyuyorum. Umarım tasarımımız bu topluluğun inanılmaz kültürünü sürdürür ve hizmet eder” diye devam etti. Daha fazla gösterDaha az göster

 

 

 

 

Yerel firma Ismael Leyva Architects ile tasarlanan proje, aynı zamanda Sou Fujimoto Architects’in, çevredeki mahalledeki tarihi binaları tamamlamak için seçtiği kırmızı tuğlaları kullanacağını ilk kez işaret ediyor.
Camlı açıklıklar, cepheyi bol miktarda doğal ışık getirmek için delecektir. Bunlardan biri merdivenin tırtıklı dış çizgisini izler ve binanın çatısında bir boşlukla çoğaltılır, bir diğeri yukarıdan çıkar.
Otel sınıfı hizmetlerle öğrenci tarzı bir yaşam sunan ortak yaşam, son yıllarda uygun, ekonomik ve sosyal konut alternatifi olarak popülerlik kazanmıştır. Kolektif, WeWork’un WeLive ve Soho Evi’ndeki denizaşırı satışlarıyla birlikte piyasaya giren birçok kişiden biridir.

 

 

 

 

“Kollektifin, insanların daha doyurucu bir yaşam sürdürebilmelerini sağlayacak bir alan yaratma misyonu, uygulamam ile kuvvetli bir şekilde yankılanıyor. Böyle bir aktivite ve bağlantı çeşitliliğini bir araya getiren bir bina öngörmek büyük bir zorluk ve fırsattı.” dedi.

 
1215 Fulton Caddesi, halka açık olacak bir merkezi avlu etrafında düzenlenmiş, zemin kattaki bir ortak göbek üzerindeki üç farklı yapıdan oluşuyor. Bina Fulton Sokağı ile Halsey sokağı arasındaki bloğu kaplayacak ve ikisini birbirine bağlayan ve zemin katına açılan bir geçit bulunacak.

 
İçeride konaklama, yıl boyunca, aydan aya ve gece konaklamalar için kiralanabilen iki ila üç yatak odası karışımı içinde 440 üniteden oluşur. The Collective tarafından işletilen diğer kompleksler gibi, yatak odalarına servis verilecek ve bölge sakinlerine ortak mutfaklara ve yaşam alanlarına erişim sağlanacaktır.

 

Diğer olanaklar, bina içindeki 30.000 fit (2787 metrekare) iç ve dış mekân alanlarını kapsayacaktır. Sergi salonları, tiyatro ve performans alanları, ortak çalışma alanları, restoran ve çatı katı barı halka açık, spor salonu ve teras ise üyelere özel olacaktır.
The Collective’in kurucusu Reza Merchant, “Sou, her projenin çevresine olan yenilikçi ve benzersiz hassasiyetiyle tanındığından, kendisi ve ekibi 1215 Fulton Caddesi için doğal bir ortak oluşturdular. Kültürel merakı ve bu projeyle ilgili tasarım vizyonuyla uğraştık.”dedi.

 
The Collective, 2022’de tamamlanması planlanan Tower Holdings Group ile birlikte 1215 Fulton Caddesi geliştiriyor.

 
The Collective’in Long Island City’deki The Collective Paper Factory’nin ardından, bu yılın başlarında açılması beklenen New York’ta açılmak üzere ayarlandığı ve 2022’de de faaliyete geçecek olan Williamsburg’da bir amiral gemisi olan yerin üç konumundan biri.
2000 yılında kurulan Fujimoto’nun adını taşıyan firması Tokyo ve Paris’te bulunuyor. Miami’de bir alışveriş merkezi olan 2013 Serpentine Pavilion, Hong Kong’da bir mağaza ve restoran mekanı dahil olmak üzere uluslararası birçok proje tasarladı, ancak New York’ta asla bir projeyi tamamlamadı.

 
Proje bilgileri:

 
Tasarım mimarı: Sou Fujimoto Architects
Yönetici mimar: Ismael Leyva Architects
Geliştirme ortağı: Tower Holdings Group

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe ve Yeşilköy salgın hastanelerinin Rönesans Grubu tarafından yapıldığını belirterek, “Rönesans Grubu’nu, mimarı, işçisini tebrik ediyorum. Rönesans firmasına ayrıca şükranlarımı bildireceğim. Her iki hastaneyi bu firma yaptı. Bir tane hastane için bizden herhangi bir bedel istemediler.” dedi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni inşa eden firma olarak bilinen Rönesans Holding, aynı […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org