Frank Lloyd Wright’ın Son Tasarladığı Ev Müzayedeye Çıkacak |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Frank Lloyd Wright’ın Son Tasarladığı Ev Müzayedeye Çıkacak
Share 25 Ekim 2019

Norman Lykes House veya Circular Sun House, 1959 yılında Wright tarafından tasarlandı ve Arizona’daki Phoenix Dağı koruma merkezinin kenarında yer alıyor.

Editör:Elizabeth Stamp

 

 

 

Frank Lloyd Wright’ın son konut tasarımı 16 Ekim’de açık artırmaya çıkacak. Norman Lykes Evi veya Dairesel Sun Evi olarak bilinen Phoenix konutu 1959’da Wright tarafından tasarlandı ve 1967’deyardımcısı John Rattenbury tarafından tamamlandı. Phoenix Dağı koruyarak, ev toprağın topografyasına uyan bir dizi dairesel elemandan oluşuyor ve Wright’ın organik mimariyi kullandığını gösteriyor. Ev 1994 yılında yenilenmiştir ve Rattenbury’nin yardımıyla, ikinci işletme sahibi yatak odalarını yeniden yapılandırdı, sayıyı beşe üçe düşürdü ve atölye çalışmasını bir medya odasına dönüştürdü, ancak Wright’ın özgün tasarımının bütünlüğünü koruyordu.
En son 2,65 milyon dolar olarak listelenen emlak, Miras Açık Artırmaları tarafından yedek olmadan ve minimum başlangıç teklifi olmadan satılacak. Wright’ın son konut şaheseri hakkında daha fazla resim görmek için aşağıya bakın.

 

 

Tüm görüntüler Heritage Auctions’a aittir.

Ev kayalık yamaçta yuvalanmış gibi görünüyor. Çöl manzarasını bozmamak için evi inşa etmek için kullanılan beton blokların her biri elle taşınmıştır.

 

 

 

 

Wright’ın 1950’lerde tasarladığı projelerin çoğu, New York’taki Guggenheim Müzesi ve Dallas’taki Kalita Humphreys Tiyatrosu gibi geometrik formların kullanımını araştırdı. Norman Lykes House için, Wright bir dizi kesişen daire ve yay kullandı.

 

 

 

 

 

Ev tamamen mobilyalı satılıyor ve Donghia ve Cassina tarafından üretilen orta kısım parçaları içeriyor. Rezidans, yine de tasarımın kıvrımlarına uyması için tasarlanan orijinal Filipin maun yerleşik mobilyalara ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

 

 

Norman Lykes House, daha önce yalnızca bir kez piyasaya sürülmüş ve önceki sahipleri tarafından özenle korunmuştur. Ev 3.095 metrekaredir ve yaklaşık 1.3 dönümlük bir arsa üzerine kuruludur.

 

 

 

 

Master süit Palm Kanyonu’na bakmakta olup bir salon, banyo ve balkon içermektedir. 1994 tadilatı sırasında genişletildi.
 

 

 

İkinci kattaki ofis, kemerli pencereleri, gömme masası ve rafları ile 360 derece manzaralara sahiptir.

 

 

 

 

Teras havuzu sedef kaplı.

 

 

 

Kaynak: Dezeen

 

1 Yorum
  1. Bir mimarlık imzası ve süper yeteneği. Yaptığı her iş farklı ve çok kuvvetli mimari çizgilere sahip.

    Derya Tokluoğlu | 26 Ekim 2019


Yorum yazmak için


Söğütlüçeşme’ye 193 milyonluk AVM için hukuk garabeti: ‘AVM sevdası’ yargı kararını iptal ettirdi 13. İdare Mahkemesi, 8 Mayıs’ta megakentin en kıymetli bölgelerinden biri olan Söğütlüçeşme’yi gar görünümlü AVM’ye çevirecek imar planlarının yürütmesini durdurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın karara itirazı üzerine ‘jet hızıyla’ 193 milyonluk proje için verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edildi.   Uğur ŞAHİN […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org