Expo 2023 için Uluslararası Yarışmayı, Köprü + Bulvar Önerisiyle Buenos Aires Kazandı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Expo 2023 için Uluslararası Yarışmayı, Köprü + Bulvar Önerisiyle Buenos Aires Kazandı
Share 1 Ekim 2019

Bu yıl ki fuar “İnsan Gelişimi için Bilim, Yenilik, Sanat ve Yaratıcılık” temasını işleyecek. Dijital Yakınsamadaki Yaratıcı Endüstriler ”, Buenos Aires, Expo 2023’e ev sahipliği yapacak. Estudio Aisenson + ASN / nOISE, etkinlik için bir köprü ve bir bulvar oluşturmak üzere açılan uluslararası bir yarışmada birincilik ödülü kazandı.

 

 

 

 

Eyalet ile Buenos Aires şehri arasındaki sınırda yer alan Expo 2023, iki sosyal gerçeklik arasında bir kavşakta olacak. Kazanan teklif, yaya köprüsünü ve ana faaliyetlerin yoğunlaştığı Expo 2023 Yenilik Bulvarı’nı kendi ekolojik rezervine bağlayacak bir ağ olan “Metropolitan Parkların Entegre Sistemini” sergiliyor. Aslında bu, kentin bozulmuş sektörünün canlanmasına ve kamu ile peyzaj arasında başkent ile il arasında sürekli bir atmosfer yaratılmasına olanak sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

Yaya köprüsüne gelince, mimarlar “Şehir ile Buenos Aires Eyaleti arasında bir bağ sembolü, kent sembolü oluşturduğunu belirtiyorlar. […] Kavramsal olarak C şeklinde gömülü iki parça var. İl ve İldeki merkezde, her ikisinin de fiziksel ve sembolik entegrasyonu ortaya çıkıyor. ”

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski Aşama’da, ölçeğini yeni bir büyükşehir yeşil akciğerine dönüştürecek büyük bir Biyoçeşitlilik Parkı – Yaratıcılık Kampüsü’nü birleştirmek ve Expo 2023’ün büyük doğal mirası haline getirmek önerilmektedir. Kentsel entegrasyon önerisi tarafından belirlenen her birim veya sektör için geçerli olan bitki tipolojileri, ölçekleri, dokuları çevresel rehabilitasyon uygulaması olarak faydalı flora ve fauna türlerinin tekrar tanıtılmasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Öte yandan, “yenilik bulvarı”, farklı temalara sahip halka açık meydanlar, gruplanmış kalıcı işlevler ve dağınık geçici programlar içermektedir. Bu sıralı meydanlardan oluşan manzara, dünyanın çeşitli “biyomlarını” birleştirecektir. Her ülkenin kendi kültür ve geleneğindeki unsurlarla Uluslararası Sergiye kendi peyzaj katkısı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tasarımcılar: Karla Montauti, Pablo Pschepiurca, Rodrigo Grassi, María Hojman
Ortak çalışanlar: Juan Ignacio Bereilh, Alex Andino, Ismael Preti, Victoria Sabatini, Florentina Gatti, Julieta del Villar
Peyzaj Danışmanları: Lucas De Niro, Alfredo Benass
Yapısal Danışman: Fernando Saludas

 

 

 

Kaynak: Arch Daily


Yorum yazmak için


Ruyi Köprüsü Tasarım: ZZHK Architects Ruyi Köprüsü, CR Phoenix City’nin güneyinde, Chengdu’nun Yüksek Teknoloji Bölgesi’ndeki Jian’nan Yolu kavşağının yakınında, Tianfu 2. Caddesinde yer almaktadır. Köprü Tianfu 2. Caddeyi geçiyor ve ana köprü Dayuan Central Park’ın yeşilliklerine bakıyor.       Ana köprü crosse Tianfu 2. Caddesi 2 açıklık vardır. Yaya geçidini kolaylaştırmak için her iki […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org