Ford Araştırma ve Mühendislik Kampüsü |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Ford Araştırma ve Mühendislik Kampüsü
Share 24 Eylül 2019

Tasarım: Snøhetta
Ford Motor Company, Araştırma ve Mühendislik (Ar-Ge) Merkezini ve Southeast Michigan’daki daha büyük Dearborn kampüsünü dönüştürmek için bir Master Plan hazırladığını açıkladı. Ford’un Snøhetta ile ortak mimar, usta plancı ve peyzaj mimarı olarak ortaklaşa oluşturduğu 2 yıllık araştırma ve planlama sürecinin bir sonucu olarak Master Plan, daha geniş Dearborn kampüsünü, güçlendirilmiş iş yerleri, verimli manzaralar aracılığıyla Ford’un küresel merkez üssü olarak yeniden oluşturmayı tasarlıyor.

 

 


Akıllı teknoloji ve çok yönlü mobilite sistemleri. Son on yılda, bağlantı, otomasyon, elektrifikasyon ve diğer teknolojiler otomotiv ve mobilite alanını önemli ölçüde değiştirdi. Bu yeni değişim ve bozulma çağında, Ford bugün yörüngesinde önemli bir noktada durmaktadır. Ford, endüstrinin geleceğe dönük mobilite çözümlerinde öncülük etmesi için ana otomotiv üretim işini genişlettiğinden, Master Planı, Ford’un çalışma alanlarının derin bir şekilde yeniden yapılandırılması ve yeteneklerin gelişebileceği bir mükemmeliyet merkezleri yaratarak bu adımı atmayı sağlayacak.

 

 

Zamanının ötesinde bir vizyon olan Henry Ford II’nin öncülüğünü yaptığı Ar-Ge Merkezi’nin 1946 Ana Planı, şirketin yalnızca araştırma ve ürün geliştirmeye adanmış ilk kampüsünü ayrıntılarıyla anlattı. Daha sonra Henry Ford II Dünya Merkezi olarak kabul edilen Ford Yönetim Merkezi, kısa bir süre sonra, Michigan Caddesi boyunca, Ar-Ge ve Rouge Kompleksi’ne yakın mesafede bulunan ve Ford’un idari ve yönetici ekiplerine genişletilmiş ofis alanı sağlayan bölümü olarak kısa bir süre sonra yapıldı.

 

 

 


Sonraki yarım yüzyıl boyunca, Ford’un Dearborn tesisleri, Ford ve ürün teklifleri olgunlaştıkça genişlemeye devam edecektir. Ürün gelişimi ve çalışanlarının uzmanlığı giderek daha da uzmanlaşırken, şirketin yetenek ekipleri odaklanmış, ancak dağınık çalışma alanlarına yerleştirildi. Master Plan’ın çabalarıyla Ford’un şu anda Dearborn ve Güneydoğu Michigan’da dağılmış olan çalışanları, fikirlerin kolay akışını ve dolaşımını kolaylaştıran ve işbirliği, işbirliği için fırsatları katalize eden son teknoloji araştırma ve üretim alanlarında birleştirilecek ve bu nedenle, verimli ürün yeniliği.

 

 

40’tan fazla çalışan odak grubuyla ve Ford tarafından yapılan önceki masterplan çalışmalarıyla kapsamlı, yıl boyunca süren görüşme sürecini inşa eden Master Plan, Ford çalışanlarının ve birbirine bağlı toplulukların ifade ettiği ihtiyaçlara doğrudan bir cevaptır.

 

 

 


Bu liderlik ve çalışan çalışmalarından, Ford’un doğal ve yapılı çevrelerini, çalışanlarını, komşu topluluklarını ve aralarındaki hareketi bir Ford’un ‘ekosisteminin’ sembiyotik bölümleri olarak düşünen bir taslak olan, Ana Plan için kavramsal bir çerçeve ortaya çıktı. Tasarım ekibinin sorduğu süreç: Üretken peyzaj nedir ve üretken mimari nedir? Hangi tür ortamlar etkileşimi, sıhhati, yaratıcılığı ve yeniliği teşvik eder? Ve bu ortamlarda günlük yolculuk nasıl zevkli ve verimli olabilir? Master Plan’ın, sitenin temel mobilite, site ve mimari sistemlerine verdiği yanıt, konsolide ve birbirine bağlı iş yerlerine duyulan ihtiyaçtan kaynaklanıyor; insanlar, bitki örtüsü ve fauna için yaşam alanı yaratan peyzaj hakkında ekolojik düşünme; ve zamanla gelişecek akıllı kampüs mobilite sistemleri.

 

 

Basın Bülteni: Snøhetta, Dearborn’da Ford’un Araştırma ve Mühendislik Merkezini Dönüştürmek İçin Master Plan Geliştirdi

 

 

 

 

 

Uygulamada karmaşık ve çok katmanlı olmasına rağmen, Master Plan’ın geniş yaklaşımı üç ana eylemle çalışır: Ford popülasyonlarını birleştirmek, kritik komşuları optimize etmek için yetenek ekiplerini birleştirmek ve etkileşim, bilgi paylaşımı ve fikir için fırsatlar yaratmak. Master Plan, R&E sahasının kuzeybatı köşesinde, West Dearborn’a, bölgesel geçişe ve Henry Ford Müzesi’ne en yakın merkezi bir kampüs merkezi önermektedir. Konsantre bina yoğunluğu, ana planın tam olarak hayata geçirilmesiyle daha fazla bilgi alışverişi, işbirliği ve gayri resmi sosyal etkileşimin desteklenmesiyle, bugün yaklaşık 11.000’den 20.000’e kadar olan bir planın Ar-Ge’de bir gün içinde çalışmasını sağlayacaktır. bağlantı. Bu merkez kampüs içerisindeki hareketler, yaya odaklı ve transit yönünden zengin, doğrudan olanaklara ve temel bitişikliklere bağlı ve ortak bir ulaşım döngüsü ile ağa bağlanarak, sitenin çevresine kişisel araç erişimini sınırlandırıyor. Bu geniş hareketler, mevcut orman ve sulak alanları ve bitişik yerleşim bölgelerini birleştirerek, sitenin geri kalanında ekolojik sistemleri yoğunlaştırıyor. Mümkün olduğu kadar gelişme ekolojilerini geri yükler.

 

 

Genel olarak, bu eylemler Ford’un insanlar için yenilikçi ve canlı bir çalışma ortamı sağlama misyonuna hizmet ediyor. Zengin bir tüketici ve çalışan güveni mirasından yola çıkan bu Master Plan, Ford’un gelecekteki büyümeyi sürdürmesi, iş planını sunması için işgücünü güçlendirmesi ve memleketindeki Güneydoğu Michigan’da ve dünyanın her yerinde mükemmeliyet merkezleri yaratması için kapsamlı bir çerçeve sunmaktadır. Master Plan, özünde, Ford’un çalışanlarına verilen ve küresel otomotiv endüstrisini yeni bir yıkım çağına götürürken, şirketi bir başka yüzyıl daha sürecek bir inovasyona hazırlayacak, birinci sınıf bir iş yeri yaratan, yenilenmiş bir taahhüttür.

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:
Proje: Ford Araştırma ve Yenilik Kampüsü
Master Planlama, Mimarlar: Snøhetta
Sahibi ve Müşteri: Ford Motor Company
Peyzaj Mimarı: Snøhetta
Mühendislik: Arup
Bilgi ve İletişim Teknolojileri: Sextant Group
Ekolojik Danışman: Uygulamalı Ekolojik Hizmetler
İnşaat öncesi hizmetler: Barton Malow
Maliyet Modellemesi: Yön Mantığı
Programlama: Gensler

Kültür Danışmanı: Steelcase
Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe ve Yeşilköy salgın hastanelerinin Rönesans Grubu tarafından yapıldığını belirterek, “Rönesans Grubu’nu, mimarı, işçisini tebrik ediyorum. Rönesans firmasına ayrıca şükranlarımı bildireceğim. Her iki hastaneyi bu firma yaptı. Bir tane hastane için bizden herhangi bir bedel istemediler.” dedi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni inşa eden firma olarak bilinen Rönesans Holding, aynı […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org