Kanada’dan Kaz Dağları’na ilişkin açıklama! Başbakan Trudeau’nun özel kaleminden yanıt geldi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kanada’dan Kaz Dağları’na ilişkin açıklama! Başbakan Trudeau’nun özel kaleminden yanıt geldi
Share 8 Ağustos 2019

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner’in, Kanadalı Alamos Gold şirketinin Kaz Dağları’ndaki maden faaliyetlerini durdurması için Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya yazdığı mektuba cevap geldi. Trudeau’nun özel kaleminin imzası bulunan cevap yazısında Uluslararası Ticaret Çeşitlendirme Bakanı’na konunun iletildiği bildirildi.

 

 

 

 

 

 

Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan mücadele sürüyor.

 

 

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, söz konusu maden şirketi hakkında Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya geçtiğimiz haftalarda bir mektup göndermişti.

 

 

TALEPLER BAKANA İLETİLDİ

 

 

Sözcü’den Mehmet Andaç’ın haberine göre; söz konusu mektuba cevap geldi. Başbakan Trudeau’nun özel kaleminin imzası bulunan cevap yazısında söz konusu durumun Kanada Uluslararası Ticaret Çeşitlendirme Bakanı James Carr’a iletildiği belirtildi.

 

 

Cevap yazısı ise şu şekilde:

 

 

Sevgili Bay Baraner, Başbakan Justin Trudeau adına yazışmalarınızı üstlendiğimi belirtiyorum. Yorumlarınızın / haberleriniz dikkatli bir şekilde görüntülendiğinden emin olun. Belirttiğiniz sorun James Carr’ın (Uluslararası Ticaret Çeşitlendirme Bakanı) portföyünde olan bir konu. Bu maili Bakan Carr’a iletiyorum. Yazıp zaman ayırdığınız için teşekkürler.

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet


Yorum yazmak için


  Christo 84 yaşında vefat etti Editör: JONATHAN HILBURG   Rahmetli eşi Jeanne-Claude Denat de Guillebon ile tamamladığı muazzam kamu tesisleri için ün kazandıran Bulgar doğumlu sanatçı Christo Vladimirov Javacheff, 31 Mayıs 2020’de dün 84 yaşında doğal nedenlerle öldü.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org