Goldsmith Street |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Goldsmith Street
Share 22 Ağustos 2019

Tasarım: Mikhail Riches, Cathy Hawley

 

 

Goldsmith Caddesi’ni bulmak sizi çok tipik bir İngiliz İl Şehri yerleşim mahallesine götürür. Kuyumculuk caddesi olsa bir istisnadır. Çok özel bir yerin ruhunu yakalar. Aydınlatılmış modern yerli Avrupa mimarisinin en iyisini en başından anlatan tutarlı bir görsel alan. Bu projeyi ne kadar çok emerse, bu duygu o kadar fazla güçlendirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimarlar, bir düzine yıl önce yüzlerce konutun bu şemasını kazandılar ve her zaman akılda son derece sürdürülebilir bir topluluk oluşturma hedeflerini koruyarak çalıştılar ve yeniden çalıştılar. Nihai düzen, dört sıra halinde düzenlenmiş yedi teras bloğundan oluşan basit bir seridir. Oldukça tanınabilir bir şehir yerleşimi ile anında bağlantı kurmayı planlayan mimarlar, planlamacıları blokları (etkili bir şekilde cadde genişliği) arasında 14m’lik darlığı kabul etmeye ikna etmek için pencereleri dikkatli bir tasarımla ve izin veren çok düşünceli bir asimetrik çatı profili ile ikna ettiler. sokaklara iyi güneş ışığı ve gün ışığı. Sonuç çok yoğun bir gelişme, ancak hiçbir şekilde baskıcı değil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yerleşim düzeni İngiliz konut geleneği ile izlenebilir bir bağlantıya sahip olsa da, projenin geri kalanı konseptinde oldukça modern. Çatı kaplamasından duvar kaplamasına, delikli metal kanadı tabanına ve enerji bilinçli tasarımla ilişkilendirilen yeni detaylara kadar uzanan siyah sırlı panterler tamamen çağdaş. Tuğla ayrıca, mew veya küçük teras düzeninde ayarlanmış, karakteristik kasıtlı beyaz çiçeklenme renklendirmesi ile çağdaşdır. Passivhaus sertifikası almak için pencerelerin bir Gürcü veya Viktorya dönemi terasındaki orandan daha küçük olması gerekiyordu, bu yüzden mimarlar daha geniş bir his vermek için pencerelerin etrafında bir arka panel kullandılar ve dokulu tuğla paneller Ana yükseltiler, tekrar teras boyunca fenestrasyon hissini dengelemek için.

 

 

 

 

 

 

Park etme hükümleri çevreye itildi, bu yüzden caddeler kendilerini araçlardan ziyade yayalara karşı güvende hissediyor ve kendilerini sahipleniyorlar. Kamuya açık patika ve ön kapılar arasında tampon bölgeler oluşturmak için ön bahçelerde bin mağazalar düşünülerek kullanılmıştır, bu da kamuya özel bölgelere insani bir geçiş sağlamaktadır. “Arka sokak” bahçeleri ve tamamen çevre düzenlemesi olan merkezin aşağısındaki bir patikaya sahip olsa da, yol bir “arka sokak” hissini durduran dalgalı bir seyir izler ve aksi takdirde doğrusal bir plana karşı hoş bir eğri folyo verir.

 

 

 

 

 

Mimarların yorulmadan çalışması, işçilik standardını çok yüksek bir seviyede tuttu. Sosyal kiracılar hem teras sonu dairelerinde hem de merkezi teras evlerinde etkileyici yüksek özelliklere sahip iç mekanlar elde ediyorlar. Passivhaus detaylandırma, iç mekanlardaki mekanik havalandırma Isı Geri Kazanım (MVHR) ünitelerini güzel bir şekilde barındırdı ve alınan hizmetler akıllıca kontrol edildi. Her meskende, bir servis sağlayıcısına önceden kablolanmış bir hizmet vardır, böylece daha sonra gelebilecekleri ve hayati buhar bariyerleri açabilecekleri bir hizmet sağlayıcıya ihtiyaç duymadan talep üzerine bağlanabilirler.

 

 

 

 

 

Passivhaus ile ilişkili azalan enerji tüketimini toplu konutlara getirmek harika bir başarıdır ve mimarlar tarafından büyük çaba ve özen gösterilen bir başarıdır.

 

 

Proje Kredisi:
Proje: Kuyumculuk Sokağı
Mimarlar: Cathy Hawley ile Mikhail Riches
Müteahhit: RG Carter
Yapısal Mühendis: Rossi Uzun Danışmanlık
Çevre / İ & D Mühendisi: Greengauge Bina Enerji Danışmanları
Miktar Yer Araştırmacısı / Maliyet Danışmanı: Hamson Barron Smith
Proje Yönetimi: MER İnşaat Hizmetleri
Peyzaj Mimarı: BBUK
Sertifikalı Passivhaus Tasarımcısı: WARM
Eser Katibi: Enhabit (Tüm Ev Enerjisi)

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 

1 Yorum
  1. tasarlamanın yanı sıra bu deni temiz işçilikle yapabilmek muazzam bir şey.

    Ulaş Sürücü | 27 Ağustos 2019


Yorum yazmak için


İBB, 142 projenin değerlendirildiği Taksim ve çevresi için düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Kazanan 3 projenin yakında halk oylamasına sunulacağı duyuruldu. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Taksim‘i hak ettiği şekilde şehre tekrar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org