Endüstriyel Esintilerle Ev Tasarımı… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Endüstriyel Esintilerle Ev Tasarımı…
Share 29 Ağustos 2019

İç mekân tasarımı: Fraher Architects
Endüstriyel ortam fikri, Fraher Architects ‘Signal House’ tasarımında kendini gösterdi.

Editör: Alyn Griffiths

 

 

 

 

 

 

Fraher Architects, Londra’daki King Cross’taki teraslı bir evi yenilemiş, yapıya delikli siyah metal kaplı bir arka uzantı ve metal bir merdiven eklemiştir.

 

 
Frazie Architects’in kurucusu Lizzie Webster ve Joe Fraher, Londra’nın merkezindeki Viktorya dönemi mülkü olan Signal House’ın kapsamlı bir modernizasyonunu gerçekleştirdi.

 

 
Evin ortasından çıkan yeni bir merdivenle mimarlar, binanın tüm katlarında daha iyi bir bağlantı ve daha iyi bir uyum sağlamışlardır.

 

 

 

 

 

 

” Mimarlar, “Müşterimiz, binanın her yönünü yeniden gözden geçirmemizi istedi; ayrıca, katların her birinde güçlü bir yer duygusu yaratırken, alanın en verimli şekilde kullanılmasını önerdi” dedi.
“Kısa, bize merdiven göbeğini, binanın ortasından geçen, cömert ve dinamik yaşam alanları sağlamak için planın içinde boş alan bir mobilya parçası haline getirmek için yeniden yerleştirme fırsatı verdi.”

 

 

 

 

 

Orijinal merdivenin konumu, mevcut alt zemin katının diğer yaşam alanlarından kopmuş hissetmesine neden oldu. İnce siyah çubuklarla çevrili yeni merdiven, katlar arasında ve farklı seviyeler arasında görüş sağlayan özel bir dolaşım rotası sağlar.

 

 
Yeniden yapılandırılmış alt zemin kat şimdi arka bahçeye doğru uzanan bir mutfak ve yemek alanına ev sahipliği yapıyor. Binanın önündeki bir zamanlar kömür tonozları içeren alanlar, bir duş odasına ve yardımcı odaya dönüştürüldü.

 

 

 

 

 

 

” Eski ve yeni mekânlar boyunca, mimarlar, hafif kül rengi doğrama ve döşemenin yoğun kullanımıyla yumuşatılmış, sağlam, karanlık malzemelerden oluşan tutarlı bir malzeme paleti uyguladılar.

 

 

 

 

 

 

 

Stüdyo, “İç malzeme kullanımı, King’s Cross’a yakın endüstriyel konumdan ve ilk Viktorya dönemi binalarının mirasından etkilendi” dedi. “Toz boya kaplı metal parçalar merdivenlerde, hırdavat eşyalarında, pirinç eşyalarda ve sıhhi tesisatta bulunabilir.”

 

 

 

 

 

 

Tek katlı arka uzantı, yüzeylere dokusal bir kalite veren ince delikli metal panellerle kaplanmıştır. Metal, döner camlı bir kapı ve uzantı üzerine sarkan bir pencere ile kesilmektedir.

 

 
Uzatmanın tavan lambası, üst zemin katındaki tuğla avara arkasındaki başka bir dikey pencereye birleşerek her iki seviyeden de bahçeye bakma imkânı sunar.

 

 

 

 

 

Mutfağın üstündeki iki ek tavan lambası gün ışığının alanın içine taşmasına izin verir ve yemek alanının üstündeki bir boşluk daha fazla ışığın süzülmesini sağlar ve yukarıdaki yaşam alanı ile görsel bir bağlantı oluşturur.

 
Evdeki ısmarlama doğramalar, Fraher Architects’in ortak şirketi Shape London tarafından üretildi. Buna yemek masası, içecek dolabı ve masa yanı sıra binanın orijinal özelliklerinden ilham alan panel çalışmaları dahildir.

 

 

 

 

 

 

Fraher Architects, biri karartılmış kereste, biri kayrak grisi tuğlalarla kaplı, üçü de cam çatılı olmak üzere, İngiliz başkentindeki evlerin birçok uzantısı üzerinde çalıştı.

 

 
Londra’daki dönem evlerine yapılan diğer uzantılar arasında, Trewhela Williams’ın kontrast tuğlalar kullanarak Doğu Finchley’deki bir Edward evinin uzatılması ve Peckham’daki Victoria mülküne iki kat eklemek için beton blok çalışmaları kullanan Al-Jawad Pike sayılabilir.

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

1 Yorum
  1. Bambaşka bir yapıt olmuş. İç dizaynda genellikle dekorasyon kaplamalar renkler falan olur. Burada bana kalışa iç mimari çözülmüş.

    Saliha Babaoğlu | 31 Ağustos 2019


Yorum yazmak için


  Depremde hasar gören belediye binası yıkılıyor İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşanan 6,9 şiddetindeki depremde zarar gören belediye binasının yıkılacağını açıkladı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu