Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bauhaus’u Yeniden Düşünmek Kısa Film Yarışması
Share 26 August 2019

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Goethe Institut Ankara tarafından, Bauhaus’un kuruluşunun 100.yılı etkinlikleri çerçevesinde “Bauhaus’u Yeniden Düşünmek”temasıyla bir kısa film yarışması düzenlenmektedir. 

 

 

 

 

 

12 yaş üstü gençler için eğitim materyalleri oluşturmak ve bu materyaller aracılığıyla, sanat okulunun işaret ettiği, sanat ve zanaat arasındaki bağlantıyı anlaşılır kılmak amacıyla düzenlenen yarışma  için 06 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

 

 

Bauhaus’u Yeniden Düşünmek” başlıklı kısa film yarışmasıyla, genç kuşakları; sanat, doğa, teknik, mimari, edebiyat, ışık, renk, ses, doku, hareket ile meşgul olmaları yönünde motive ederek, 4.0 endüstri çağındaki insan, makine ve doğa arasındaki ilişkiyi kavramalarını sağlamak amaçlanıyor. 7 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek gala gösterimi ve ödül töreninin ardından 7-14 Ekim tarihleri arasında bir kısa film festivali düzenlenecek Her disiplinden ve yaş grubundan katılımın açık olduğu yarışmada eserler maksimum 5 dk süreli olması ve Bauhaus’un 100. Yılının teması gereği Bauhaus ve Modernizm, çocuk mimarlık, kent ve çevre konularını kapsaması gerekiyor.

 

 

 

Yarışmanın birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 5 bin TL, üçüncülük ödülü ise 3 bin TL olarak belirlendi.

 

 

 

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve şartnameye erişmek için http://www.mimarlarodasiankara.org/?Did=10149 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Yazan Belén Maiztegui | Çeviri Maggie Johnson   Sadece 2 ay önce, Çin’in Wuhan şehri, Coronavirus salgınıyla mücadele etmek için 1000 yatak, 30 ICU ve şehrin tıbbi repertuarına yeni yataklar ekleyerek Wuhan Huoshenshan Hastanesi’nin yapımını  dünyaya duyurdu. Bina, 10 gün içinde 7.000 inşaat işçisinden oluşan bir ekip tarafından tamamlandı. Birçok ülke, karşı karşıya kaldığı salgını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org