Astana için Kule Kavramı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Astana için Kule Kavramı
Share 9 Ağustos 2019
Tasarım: Ink Architect

Nur-Sultan şehrinde bir iş merkezinin yeni bir kavramsal projesi oluşturuldu. Geleceğin mimarisini hatırlatan iddialı binada ultra modern ofis alanlarına sahip 32 katlı bir kule teşkil edilirken, şirket müzesi, ticari tesisler, geniş bir otopark, çekici kamusal alanlar ve geniş bir şehir parkı projede bulunuyor.

Yeni iş ve finans merkezi kavramı, plastiklerin oranlarına, düzgün bir şekilde birbirine akan şekillere ve fütüristik tasarıma dayanmaktadır. Lamellerin ritmi ve metal cephelerin delinmesi, ana kompozisyon fikrinin sesini güçlendirir. Kütlede yukarı doğru pürüzsüz bir dinamik aspirasyon denenmiştir.

Mimarinin sıra dışı plastik formu, iş merkezinin iç alanlarını biçimlendirme ilkelerini de dikte etti. Işık, kıvrımlı çizgilerden oluşan odalar, yapı, ekipman ve mobilyaların şeklini ve elemanlarını etkiledi.
Kaynak: www.architectmagazine.com
1 Yorum
  1. Bana kalırsa basma kalıp marka olma kaygısıyla düzenlenmiş çıkıntılar bunlar. Eski Sovyet ülkeleri kent kimliği oluşturmak adına bunları severek yapıyorlar ne yazık ki.

    Osman Aktürk | 12 Ağustos 2019


Yorum yazmak için


Söğütlüçeşme’ye 193 milyonluk AVM için hukuk garabeti: ‘AVM sevdası’ yargı kararını iptal ettirdi 13. İdare Mahkemesi, 8 Mayıs’ta megakentin en kıymetli bölgelerinden biri olan Söğütlüçeşme’yi gar görünümlü AVM’ye çevirecek imar planlarının yürütmesini durdurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın karara itirazı üzerine ‘jet hızıyla’ 193 milyonluk proje için verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edildi.   Uğur ŞAHİN […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org