GEMSS Genç Mimarlar Sergisi için başvurular 16 Temmuz’da bitiyor! |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
GEMSS Genç Mimarlar Sergisi için başvurular 16 Temmuz’da bitiyor!
Share 4 Temmuz 2019

Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimarlar tarafından buluşturmayı planlayan GEMSS – Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için başvuru süreci 16 Temmuz’a kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimarlar tarafından buluşturmayı planlayan GEMSS – Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için başvuru süreci 16 Temmuz’a kadar devam edecek.

 

 

The Circle’ın Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için Türkiye’nin yaratıcı genç mimarlarına yaptığı  çağrı devam ediyor. Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altında bulunan genç mimarların yenilikçi fikir ve projelerini kayıt altına almayı ve geniş kitlelerle bir araya getirmeyi planlıyor. Genç Mimarlar Seçkisi 5 Eylül – 12 Ekim tarihleri arasında The Circle’da düzenlenecek sergi sonrasında 1-30 Haziran 2020 tarihleri arasında da Londra Mimarlık Festivali kapsamında RIBA’da (Royal Institute of British Architects) gösterilecek.

 

 

İlki Sait Ali Köknar başkanlığında yapılacak olan GEMSS’in multidisipliner seçici kurulu mimarların yanı sıra mimarlık kültürüne katkıda bulunmuş sanatçılar, akademisyenler ve sektör temsilcilerinden meydana geliyor. GEMSS’in 2019 seçkisi, Hafriyat Grubu kurucularından Ressam Antonio Cosentino, CM Mimarlık Kurucusu Mimar Cem Sorguç, M+D Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Dürrin Süer, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu, Tabanlıoğlu Architects Ortağı Mimar Murat Tabanlıoğlu, Hill International Başkan Yardımcısı Serdar Güçar ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zuhal Ulusoy’dan oluşan seçici kurul tarafından belirleniyor.

 

 

Seçilen işlerdeki düşünsel ve kavramsal odak noktalarının kaydını tutarak, mimariye dair çok boyutlu bir arşiv oluşturacak olan seçki, Türkiye’nin mimarlık kültürüne hizmet eden etkinliklerden biri olacak. GEMSS, seçkide yer alan genç pratiklerin projelerini ve mimari yaklaşımlarını kamuyla paylaşmak ve etkileşime açmak üzere bir sergi ile sona erecek.GEMSS için son başvuru tarihi 16 Temmuz olarak açıklandı.

 

 

 

 

 

Kaynak : emlakkulisi.com

1 Yorum
  1. Gençlik için kendilerini ifade edebilmelerine yönelik çok iyi bir organizasyon

    süleyman perçin | 11 Temmuz 2019


Yorum yazmak için


İBB, 142 projenin değerlendirildiği Taksim ve çevresi için düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Kazanan 3 projenin yakında halk oylamasına sunulacağı duyuruldu. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Taksim‘i hak ettiği şekilde şehre tekrar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org