Ahmet Güneştekin Kunstforum Viyana’da |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Ahmet Güneştekin Kunstforum Viyana’da
Share 29 Temmuz 2019

Güneştekin’inAvusturya’daki ilk kişisel sergisindeki eserlerde mitoslar sübjektif biçimler olarak işlenmiş.

 

 

 

Sanatçı Ahmet Güneştekin resim, kavramsal sanat ve yapı heykelleri üzerine eserler üretiyor 

Ahmet Güneştekin’in Viyana’daki ilk kişisel sergisi 3 Ağustos’ta Bank Austria Kunstforum’da açılacak. Sergide Güneştekin’in “Yoktunuz” enstalasyonu da yer alacak.

Ünlü ressam Ahmet Güneştekin’in renklerin yerleşimi, üç boyutlu iz düşümler, optik bileşenlerin kullanımı, görüntünün çakıştırılması ve katmanlı kurgunun ortaya çıkışına dayanan bir anlayışla mitosları subjektif biçimler olarak çalıştığı eserleri de Viyana’da sergilenecek.

Güneştekin’e göre mitoslar uydurulmuş hikayeler değil, olayların fantastik yansıması… Sanatçının sergideki işleri, mitosların ve modern algılama biçimlerinin bir sentez içinde olduğunun fark edilmesini sağlamaya yönelik.

Sergi DAAX Corporation’ın desteğiyle ve Berlin’de bulunan Galeri Michael Schultz işbirliğiyle gerçekleşecek. Sanatı yaşatan mimari eserler yaratma misyonuyla projeler üreten DAAX Corporation, ünlü mimar Zaha Hadid’in konsept tasarımını yaptığı Bakü’deki Haydar Aliyev Kültür Merkezi projesiyle 2011 yılında Wallpaper Dergisi’nden dizayn ödülü almıştı.

 

 

Güneştekin Bakü, Moskova ve Tiflis’te de sergi açacak

 

 

Ahmet Güneştekin’in Bank Austria Kunstforum’da sergilenecek farklı disiplinlerdeki işlerinin bir bölümü önümüzdeki dönemde Bakü, Moskova ve Tiflis’te açılacak kişisel sergilerinde de yer alacak. Sanatçının işleri 26 Eylül’de Bakü’de Heydar Aliyev Merkezi’nde, 2020’de Moskova Çağdaş Sanat Müzesi’nde ve Tiflis’te Zurab Tsereteli Modern Sanat Müzesi’nde izleyiciyle buluşacak.

DAAX Corporation hakkında

 

 

Uluslararası platformlarla önemli ve prestijli projeler yürüten DAAX Corporation 2009 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde kuruldu. Sanatı mimari ile birleştiren projelere imza atan firma, projelerinin teknolojik ve geometrik yapısı, dayanıklılığı, kullanışlılığı ve ihtiyacı karşılayan tasarımlarıyla sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

 

 

Dubai merkezli firmanın sahibi Hassan Gozal özellikle Azerbaycan’ın sembolü haline gelmiş ünlü mimar Zaha Hadid’in eşsiz projesi Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nin Bakü’deki inşasından sonra, şimdi de Zaha Hadid’in yine bir başka benzersiz projesi olan Irak Merkez Bankası projesini Bağdat’ta hayata geçiriyor. Gozal’ın inşaat projelerinin yanı sıra uluslararası petrol ürünleri ticareti ve lojistiği ile sigortacılık, sağlık ve yenilenebilir enerji sektörlerinde de faaliyetleri bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

1 Yorum
  1. Bu ülke ne kadar tanıyor, ne kadar kıymet veriyor ayrı bir şey, dünya çapında bir yıldız aslında Ahmet Güneştekin…

    mete demirkan | 30 Temmuz 2019


Yorum yazmak için


  Christo 84 yaşında vefat etti Editör: JONATHAN HILBURG   Rahmetli eşi Jeanne-Claude Denat de Guillebon ile tamamladığı muazzam kamu tesisleri için ün kazandıran Bulgar doğumlu sanatçı Christo Vladimirov Javacheff, 31 Mayıs 2020’de dün 84 yaşında doğal nedenlerle öldü.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org