Son plaj da doldurulacak |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Son plaj da doldurulacak
Share 8 Mayıs 2019

Trabzon’da halkın denize girebildiği son sahilin duble yol yapımı için doldurulması planlanıyor. Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, “Bu yol yapılırsa Akçaabat yok olur. Akçaabat’ta turizm, deniz, kum, balık biter” dedi.

 

 

 

 

 

Sahillerinin yüzde 86’sını dolgu nedeniyle kaybeden Trabzon’un halkın denize girebildiği son sahili olan Akçaabat ilçesindeki Söğütlü ve Yıldızlı arasındaki bölümün doldurularak duble yol yapılması projesine tepkiler sürüyor.

 

 

 

Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, “Yakın zamanda ihaleye çıkarılması beklenen proje kapsamında Trabzon’da, yolun dolgu yapılmadan geçirildiği nadir yerlerden biri olan Akçaabat ilçesinde 3,5 kilometrelik deniz doldurulmak isteniyor” dedi. Köse, trafiği rahatlatmak iddiası ile planlanan dolgu yol yerine viyadük, tünel ve köprülü kavşaklar yapılabileceğini bildirdi.

 

 

“İPTAL DAVASI AÇARIZ”

 

 

Deniz dolgusu ile yol projesinin yanlış bir karar olduğunun altını çizen Köse, şunları söyledi: “Sahil yolu projesinin yanlış olduğunu ilgililere ilettik. Bize, bu yoldan vazgeçildiği ve yolun güneyden yapılacağı söylenmişti. Ama yol projesi tekrar gündeme geldi. Deniz dolgusu ile yol projesi yanlış bir karar. Bu yol yapılırsa Akçaabat yok olur. Akçaabat’ta turizm, deniz, kum, balık biter. Biz tünellerle viyadüklerle yolun güneyden geçmesini öneriyoruz. Böylece sahiller halkımıza kalır. İdare mahkemesine iptal için dava açacağız.”

 

 

YANDAŞ ŞİRKET Mİ YAPACAK?

 

 

Akçaabat Sahil Yolu Projesi’ni Türkiye’deki kamu ihalelerinin büyük bölümünü alan “gözde” yandaş şirketlerden birinin yapacağı da iddia edildi.

 

 

 

 

Kaynak : Birgün

 


Yorum yazmak için


Editör: MATT HICKMAN   İngiliz mimarlık firması Grimshaw’un Los Angeles ofisi, 30.000’den fazla öğrencisi olan genç bir kolej olan Santa Monica College’da (SMC) 21.000 metrekarelik bir sanat kompleksi için planlar yaptı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org