Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi Harvard Hukuk Fakültesi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi Harvard Hukuk Fakültesi
Share 7 Mayıs 2019

Tasarım: Deborah Berke Ortakları

 

 

 

 

 

 


Halen Harvard Hukuk Fakültesi’ndeki Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi’ni, öğrenciler, öğretim üyeleri ve personelin yanı sıra araştırma ortakları ve hukuk kliniği müşterileri için 21. yüzyıl öğrenme ve çalışma ortamı oluşturmak üzere yeniden tasarlıyoruz.

 

 

Proje, aslen Shepley Bulfinch Richardson ve Abbott tarafından tasarlanan 1959 modernist bir binaya yeni bir giriş, arttırılmış öğretim ve ofis alanı, yeni bir dolaşım sistemi ve yüksek performanslı bir cephe ekler ve dönüştürür. Metal ve cam ilaveleri orijinal kireçtaşı, metal ve cam yapıyı tamamlar ve eski ile yeniler arasında ince bir diyalog yaratır. Binanın tepesine yeni bir kat eklenir ve daha önce opak duvarlar binanın çekirdeğine doğal ışık getirmek için camla açılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İçinde, işbirliğini, öğrenmeyi ve birlikte çalışmayı geliştiren birbirine kenetlenen alanlar oluşturmak için kütüphane yığınları kaldırılır. Esnek konferans ve toplantı salonları ve ortak çalışma alanları disiplinlerarası çalışmaları teşvik eder. Aynı zamanda, çalışma varilleri, özel ofisler ve müşteri danışma odaları da dahil olmak üzere odaklanmış işler için gizli alanlar ayrılmıştır. Proje aynı zamanda Berkman Klein İnternet ve Toplum Merkezi için hukuk ve siber alanlarla ilgili son teknoloji bir araştırma merkezine ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri
Proje: Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi, Harvard Hukuk Fakültesi, Cambridge, Mass.
Müşteri: Harvard Üniversitesi
Mimar: Deborah Berke Ortakları, New York. Deborah Berke, FAIA; Ameet Hiremath, proje lideri; Brendan Lee, AIA, proje yöneticisi; Elizabeth Chadkin, proje yöneticisi, iç tasarım
Yapısal Mühendis, Zarf Danışmanı: Simpson Gumpertz & Heger
M / E / P / FP Mühendisi: Altieri Sebor Wieber
Peyzaj Mimarı: Michael Van Valkenburgh Associates
İnşaat Mühendisi: Nitsch Engineering
Geoteknik Danışmanı: Haley ve Aldrich
Sürdürülebilirlik Danışmanı: Atelier Ten
BT / AV ve Güvenlik Danışmanı: Cerami
Tabela Tasarımcısı: Bir Freeman

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

1 Yorum
  1. mükemmel bir tasarım. anlaşılır, iyi çözülmüş.

    hilmi denizer | 7 Mayıs 2019


Yorum yazmak için


Yetkililer nihayet Berlin’in “tahterevalli” si için yeniden birleşme anıtının zeminini hazırladı…   Editör: MATT HICKMAN   Önemli gecikmelerden ve tartışmalardan sonra, geçtiğimiz ay Berlin’de, 1989’da yeni, birleşik bir Almanya’ya geçilmesini  isteyen protestocuları onurlandıran interaktif bir anıt üzerinde çalışmalara başlandı. Stuttgart ve Berlin’de ofisleri olan bir mimarlık firması olan Milla & Partner tarafından tasarlanan anıt, Almanya’nın […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org