GRİNİN BİR BAŞKA YÜZÜ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
GRİNİN BİR BAŞKA YÜZÜ…
Share 6 Mayıs 2019

Sidney’deki mükemmel Fırtına daire karamsar gri iç mekânlara sahip.

İç mekan tasarım: Matt Woods’u Öldürmek
Editör: Natasha Levy

 

 

 

 

Beton benzeri yüzeyler, Avustralya tasarım stüdyosu Killing Matt Woods tarafından Sydney’deki bu dairede karanlık ve heyecan verici bir atmosfer yaratmak için düşünüldü. Sığınağa benzeyen görünümüne atıfta bulunulan Perfect Storm dairesi, yerel stüdyo Killing Matt Woods tarafından “samimi ancak faydacı bir ortam” olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

Camperdown banliyösünde bulunan 73 metrekarelik daire, yaşam alanlarının daha az estetik olmasını isteyen genç bir çift tarafından paylaşılıyor.

 

 

Stüdyoya “Müşteriler tasarımla ilgili disiplinlerde çalışıyor ve dağınık birikimden yoksun ve boşluktan arınmış bir alan yaratarak evlerini önemsiz birikimden kurtarmaya çalıştılar” dedi.

 

 

 

 

Bunu akılda tutarak, stüdyo evde nasıl sersem ve korkutucu bir görünüm elde edebildiklerini görmek için acımasız mimari ve yerel endüstriyel depolara baktı.

 
Bu yumuşak renk ve malzeme şeması, Woods’un tipik olarak aydınlık sahil tarzı iç mekanlara borç verdiğini düşündüğü “her yerde bulunan Sidney tasarım yaklaşımını” önleme arzusunun bir parçası olarak geliyor.

 

 

 

 

 

Dairede hemen hemen her yüzey – sadece bir tane açık plan odadan oluşuyor – betona benzeyen benekli bir yüzey bırakmak için koyu gri boya ile elde edilmiştir.

 
Boya, çevre duvarları, eğimli tavanı, merdiven korkuluğunu ve yatak odasını barındıran asma katın balkonunu kaplamaktadır.

 

 

 

 

Aşağıdaki mutfakta, benzer şekilde gri tonlu mermer bir sıçrama tahtası ve tarak kenarlı kahvaltı adası oluştururken depolama dolapları siyah renkte tamamlanmıştır.

 
Sırf, kayrak renkli perdeler, doğal ışığın yayılmasını, yaşam alanını önleyen tam yükseklikte sırlı duvardan dağıtmak için de kullanılmıştır.

 

 

 

 

Sıcaklığın dokunuşu, dairenin kontrplak merdivenleri ve mutfağın üst yarısına ve yatak odasının arkasına yerleştirilmiş yivli Amerikan meşe ağacından yapılmış dolaplar tarafından sağlanmaktadır.

 

 

 

 
Musluklar, aplikler ve kapı kolları gibi aksesuarlar altın renkli pirinçten yapılmıştır. Tavanda iki eşmerkezli parlayan daireden oluşan bir ifade lambası da monte edilmiştir.

 
Betonun uygulandığı evdeki tek alan siyah grafik çerçeveli bir duş kabini ile tamamlanan banyo.

 

 

 

 

 

Killing Matt Woods, kısıtlanmış konut iç mekanları yaratmayı tercih eden diğer stüdyolara katılır.

 
MWAI, Londra’nın Küçük Venedik mahallesindeki bir daireye gri tonlar uygularken, Wei Yi Uluslararası Tasarım Ortakları bir Taipei dairesini çimento yüzeyleriyle süsledi.

 

 

 

Fotoğraf: Katherine Lu

Tasarım: Matt Woods’u Öldürmek
Oluşturucu: Green Anvil Co
Styling: Madeline Mcfarlane

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

 


Yorum yazmak için


  Depremde hasar gören belediye binası yıkılıyor İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşanan 6,9 şiddetindeki depremde zarar gören belediye binasının yıkılacağını açıkladı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu